Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (34. časť)

Dominik Fúsek

Na našich stránkach sme už viackrát nechápavo krútili hlavou, prečo sa v u nás predávaných smartfónoch nenachádza TV tuner, pričom napríklad v Ázii je takáto súčiastka samozrejmosťou. Súčasný stav žiaľ nezmeníme, absencia TV v androidoch sa však dá pomerne ľahko obísť. Okrem jednej takejto aplikácie sme otestovali aj „otvorený“ launcher s množstvom doplnkov.

SPB TV

SPB TV

Bezplatná aplikácia slúžiaca na sledovanie televízie cez internet. Obsahuje jednoduché rozhranie, takže sa v nej bez problémov zorientujú aj začiatočníci. K dispozícii sú desiatky staníc, žiaľ zo slovenských a českých je prítomná iba spravodajská TA3, čo je najväčšie negatívum programu. Snáď výrobca doplní časom ďalšie tuzemské kanály. V každom prípade, výber tých zahraničných je veľmi pestrý a predovšetkým užívateľov s kvalitnou angličtinou určite uspokojí. Program sa vyznačuje rýchlym načítaním a prepínaním vysielania, umožňuje usporadúvať a skrývať stanice, zobrazuje TV program a dodatočné informácie. Tiež podporuje služby videa na požiadanie. Samozrejmosťou je celoobrazovkový režim. Správne fungovanie programu predpokladá dostatočne rýchle a stabilné internetové pripojenie – Wi-Fi alebo 3G sieť. Na výber sú dve úrovne kvality obrazu s dátovým tokom 110 a 350 kbit/s. Pri používaní prostredníctvom dát mobilného operátora odporúčame kontrolovať spotrebu dát.

Go Launcher EX

Náhrada za vstavaného správcu plôch/menu s viacerými bezprecedentnými možnosťami. Pokročilá správa domácich plôch je štandardom aj u konkurencie, nie však podpora až tridsiatich plôch. Go Launcher EX boduje množstvom zaujímavých dodatočných widgetov. V menu zasa poteší možnosť jednoducho meniť poradie aplikácií, ľubovoľne ich presúvať či rýchlo odinštalovať. Spodnú lištu môžete samozrejme obsadiť vlastnými ikonami. Zaujímavosťou je aj integrovaný správca úloh, už teda nemusíte sťahovať samostatný program. Najzaujímavejšou vlastnosťou je ale obchod EX Store, kde nájdete odporúčané aplikácie, ale predovšetkým možnosť sťahovať do launcheru rozšírenia ako témy či ďalšie widgety. Obdivuhodné množstvo doplnkov nájdete aj na Markete, samozrejme bezplatne. Pokiaľ radi skúšate nové aplikácie, určite túto nevynechajte.

 

Testy aplikácii vykonávame na ZTE Skate.

Foto: Android Market

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.