Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (33. časť)

Dominik Fúsek

Opäť nastal čas pozrieť sa na dvojicu zaujímavých kúskov softvéru pre tablety a smartfóny s operačným systémom Android. V tridsiatej tretej časti „zeleného“ seriálu sa venujeme multimediálnej a zábavnej oblasti.

My Guitar, My BeatBox

My Guitar

Na Markete sa nachádza množstvo virtuálnych hudobných nástrojov, na niektoré z nich sme sa bližšie pozreli už pred časom. Pravdepodobne žiadna sa ale nevyrovná titulu My Guitar. Prečo? V tomto programe totiž môžete hrať ako na skutočnej gitare. Prsty ľavej ruky môžete priložiť na pražce v rámci akordu a druhou rukou hrať na struny. Samozrejme, na malých displejoch je takéto niečo veľmi problematické až bolestivé, na väčších smartfónoch a najmä tabletoch je to však iná káva. Aplikácia presne sníma dotyk až piatich prstov (pokiaľ to váš prístroj dovoľuje) a disponuje siedmimi efektmi – overdrive, reverb, echo atď. Prítomný je aj režim pre ľavákov. Ak by vás to stále nepresvedčilo, vývojár má v portfóliu aj množstvo ďalších hudobných nástrojov, ako napríklad ukulele, basgitaru, beatbox a ďalšie. Všetky zadarmo.

Air Control Lite

Air Control

Jednoducho ovládaná, no inak pomerne náročná oddychová hra z kategórie logických. Hráč sa ocitne v úlohe letového dispečera a jeho úlohou je jednoduchým ťahom prstu navádzať lietadlá, stíhačky a helikoptéry na pristávaciu plochu. Spočiatku je to veľmi jednoduché, s pribúdaním času však pribúdajú aj lietadlá a predchádzať kolíziám je pomerne ťažké. V hre zapojíte šikovné prsty i logiku a správny odhad. Cieľ je jednoduchý – vydržať čo najdlhšie a získať najvyššie skóre, ktoré môžete porovnávať s inými hráčmi. Bezplatná verzia obsahuje reklamy a umožňuje dokupovať ďalšie mapy. Platený variant ich má všetky predinštalované, naopak reklám je zbavený.

Air Control

Testy aplikácií vykonávame na ZTE Skate.

Foto: Android Market

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.