Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (32. časť)

Dominik Fúsek

Moderné smartfóny už bez najmenších problémov dokážu robiť veci, o ktorých sa nám pred pár rokmi ani nesnívalo. Vedeli ste napríklad, že stačí odfotografovať objekt vo vašom okolí a aplikácia vám o ňom vyhľadá všetky možné informácie? Ako inak, aj za týmto programom je gigant s veľkým G. V dnešnej časti pravdaže nechýba ani zaujímavá hra.

Google Goggles

Google Goggles

Aplikácia s jednoduchým rozhraním, no obrovskými možnosťami. Hneď po jej aktivovaní sa spustí rozhranie fotoaparátu. Keď smartfónom alebo tabletom zachytíte určitý objekt, aplikácia obrázok rýchlo analyzuje a vyhľadá na ňom „použiteľné“ dáta. Ak sa jej podarí niečo prečítať, následne ponúkne akciu, najčastejšie prečítaný text vyhľadá v službe Google Search. Internetové pripojenie je pri jej používaní nutnosťou. Aplikácia si poradí s textom, značkami výrobcov, známymi budovami (kultúrnymi pamiatkami), umeleckými dielami a ďalšími objektami. Dokonca dokáže vyriešiť sudoku. Dobre poslúži aj na prevod obrazu na text. Správne fungovanie však vyžaduje kvalitnejší fotoaparát, minimálne s automatickým zaostrovaním. Žiaľ, nastavenie aktivácie blesku chýba, a tak je v horších svetelných podmienkach služba nepoužiteľná.

Cars and Guns 3D

Zaujímavá a najmä originálna automobilová hra. Už názov ale napovedá, že šoférovať nebudete žiadne Ferrari a cieľom hry nebude iba nudné jazdenie po trati. V hre sa nachádza viacero automobilov (predovšetkým terénnych), ktoré môžete vybavovať výkonnejšími súčiastkami a dokonca zbraňami. Pokiaľ teda na súpera strácate výkonom, môžete ho jednoducho „odpraviť“ z cesty. To však nie je jediná disciplína. Vývojár povolil uzdu svojej fantázii a tak tu okrem tradičných pretekov (na čas, drag, …) nájdeme aj také kuriozity ako horský slalom, preskakovanie zaparkovaných áut či skokanský mostík. Hra je ovládaná virtuálnymi šípkami na displeji a vďaka vyváženej kariére ponúka solídnu hrateľnosť. Prítomný je aj pokročilejší fyzikálny model, nás však veľmi nepresvedčil. Napriek tomu ide o kvalitnú bezplatnú hru.

Testy aplikácií vykonávame na ZTE Skate.

Foto: Android Market

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.