Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (28. časť)

Dominik Fúsek

Popri množstve multimediálnych a zábavných funkcií sú Android smartfóny schopné pomáhať aj v pracovnej oblasti či pri riešení problémov bežného života. Váš smartfón či tablet môže výborne poslúžiť aj ako užitočný zoznam úloh, deti môže naučiť kresliť a každému bez rozdielu vo veku zlepšiť pamäť. Poďme sa na tieto aplikácie pozrieť bližšie.

How to Draw

How to Draw

Výborný program, ktorý vás (či skôr vaše deti) v približne desiatich krokoch naučí kresliť zložitejšie obrázky. Dostupných je asi 40 rôznych objektov od šálky cez stromy, autá, zvieratá až po portréty známych osobností. Každý nákres prebieha v 10-15 jednoduchých krokoch, naučiť sa kresliť teda nie je vôbec ťažké.

Out of Milk

Out of Milk

Aplikácia s príznačným názvom, ktorej úlohou je pomáhať pri riešení každodenných starostí. Rozdelená je na tri kategórie. Prvou je nákupný košík, ktorý jednoducho združuje všetky tovary, ktoré ste chceli kúpiť. Okrem samotného názvu môžete výrobky dopĺňať poznámkami, cenami či informáciami o požadovanom množstve. Tiež je možné skenovať čiarové kódy pre rýchlejšie vkladanie. Druhá kategória je zoznam potravín a prísad. Jej charakter je obdobný, názvy tovarov však nemusíte písať, môžete ich aj vyberať zo zoznamu, žiaľ len v angličtine. Treťou kategóriou je zoznam úloh s pripomienkovaním. Ak chcete zoznamy aj synchronizovať či zobrazovať vo forme widgetu, môžete siahnuť po platenej verzii.

Memory Trainer

Memory Trainer

Jednoduchý a predsa účinný spôsob, ako zlepšiť výkonnosť pamäte mozgu. Aplikácia viacerými spôsobmi a minihrami otestuje vašu pamäť a sústredenie, tiež poskytuje množstvo užitočných tipov, ako ich vylepšiť. Program zobrazuje aj prehľadný graf vášho postupu a tak vás núti neustále sa zlepšovať. Obsahuje 20 úrovní po 4 rôznorodých kolách s rôznou náročnosťou, ktoré môžete samozrejme opakovať a vylepšovať výsledky.

 

Testy aplikácií vykonávame na HTC EVO 3D a HTC Desire HD.

Foto: Android Market

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.