Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (27. časť)

Dominik Fúsek

Ak si chcete svoju obľúbenú MP3 skladbu nastaviť ako zvonenie, ale jej začiatok je príliš tichý či nevýrazný a ľahko by ste prichádzajúci hovor prepočuli, riešením sú programy na orezávanie skladieb a tvorbu zvonení. Práve na dva takéto sa pozrieme v dnešnej časti, treťou aplikáciou je špičková závodná hra.

Ringtone Maker

Ringtone Maker

V jednoduchosti je krása. Tvorcovia programu Ringtone Maker sa určite riadili týmto heslom. Po spustení si vyberiete skladbu zo zoznamu všetkých MP3/M4A piesní vo vašom prístroji (dostupné sú aj ukážky), nastavíte začiatok a dĺžku orezanej sekvencie a po vypočutí môžete vytvoriť požadovaný súbor. Platený variant odstraňuje reklamy.

Ringdroid

Ringdroid

Pokročilejší program, ktorý okrem samotného orezávania slúži aj na priraďovanie zvonení konkrétnym kontaktom. Zdrojom zvonení sú buď uložené skladby, alebo nahrávky zvuku. Orezávanie takisto prebieha posúvaním, avšak táto aplikácia zobrazuje aj zvukové vlny, takže môžete skladbu upraviť oveľa presnejšie aj bez neustáleho spúšťania ukážky. Pre ešte väčšiu presnosť je možné grafiku zvuku približovať. Hotové zvonenia môžete ukladať, nastaviť ako všeobecné zvonenie či pre každý kontakt telefónneho zoznamu zvlášť.

Asphalt 6: Adrenaline HD

Asphalt

Jedna z najlepších racingoviek pre Android. Na Markete sa nachádzajú tri verzie – demo Asphalt 5 HD FREE, plná piata verzia a takisto plnohodnotný titul Asphalt 6: Adrenaline HD. Prvá slúži len na krátke odskúšanie grafiky a ovládania, za ďalšie dve si už zaplatíte. Grafika hier je skutočne špičková, obzvlášť v šiestej verzii. Ovládanie je vrámci možnosti pohodlné, okrem akcelerometra môžete použiť ťukanie na displej či virtuálny volant, citlivosť ovládania môžete prispôsobiť. Platené varianty obsahujú množstvo licencovaných automobilov a motoriek, ako sa na kvalitnú pretekársku hru patrí. Vozidlá môžete vizuálne i výkonovo vylepšovať. Na výber je tiež množstvo tratí, rôznych disciplín (drift, eliminácia, šprint, preteky na čas, duel…) a hlavným cieľom je dokončiť kariéru, ktorá vám až do konca nedá pokoj. Bonusom je Wi-Fi alebo globálny multiplayer. Hra je dostupná len na prístroje s rozlíšením displeja 800 x 480, 854 x 480, 960 x 540 a 1 024 x 600 a podporuje aj 3D zobrazenie. Požaduje tiež výkonnejšie grafické jadro. Pokiaľ demo verziu váš prístroj nespustí, určite plnú nekupujte, stiahli by ste iba starú Java prerábku Asphalt 3. Na svojich stránkach výrobca ponúka rovnaké tituly za nižšie ceny.

Testy aplikácií vykonávame na HTC EVO 3D a HTC Desire HD.

Foto: Android Market

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.