Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (23. časť)

Dominik Fúsek

Aj v dnešnom článku sa pozrieme na trojicu zaujímavých aplikácií, ktoré výrazne rozširujú využiteľnosť našich smartfónov a tabletov s Androidom. Najskôr zmeriame rýchlosť svojho automobilu, potom doplníme hudobnému prehrávaču toľko chýbajúci ekvalizér a nakoniec si zahráme RPG hru.

SpeedView

SpeedView

Základnou funkciou aplikácie SpeedView je meranie rýchlosti automobilu (alebo iného dopravného prostriedku) prostredníctvom GPS. Okrem rýchlosti však aplikácia meria aj čas, prejdenú vzdialenosť, zobrazuje smer (podľa GPS alebo kompasu), vykresľuje graf rýchlosti, zapisuje rekordy v akcelerácií (0-100 km/h) a trasy dokáže exportovať do Google Máp. Tiež môže upozorňovať na prekročenie rýchlosti či zobrazovať údaje v nočnom móde, šetriacom váš zrak. Je veľmi presná a rýchla. Platená verzia je zbavená reklám.

PowerAMP

PowerAMP Music Player

Pokročilý hudobný prehrávač s množstvom podporovaných formátov. Jeho najväčšou výhodou oproti vstavanému programu je ekvalizér, fungujúci v niekoľkých prednastavených režimoch, ale aj vo vlastných s možnosťou uloženia viacerých nastavení. Zaujímavosťou sú tiež otočné virtuálne ovládače (kolieska) pre rýchle nastavenie basov, výšok a hlasitosti – presne, ako na audio sústave. Stiahnuť si môžete aj bezplatnú sadu widgetov s možnosťou zobrazovania na zamknutej obrazovke. Program je dostupný bezplatne na 15 dní, po tomto čase môžete siahnuť po plnej verzii.

Inotia 3: Children of Carnia

Inotia3: Children of Carnia

Rozsiahla a do detailov prepracovaná hra typu RPG. Po nakonfigurovaní vašej osobnosti a vzhľadu sa môžete pustiť do poznávania krajiny, plnenia misií, likvidácie monštier najrôznejších tvarov a veľkostí a samozrejme získavania nových skúseností a predmetov. S postupom osobnosti na nové úrovne sa môžete učiť nové magické schopnosti. Do svojho tímu môžete prijať ďalších členov a takisto ich vybavovať zbraňami, štítmi, schopnosťami atď. Hra disponuje priam extrémnou hrateľnosťou, t. j. vysokou mierou návykovosti. Pokiaľ si ju nainštalujete, udrží sa vo vašom prístroji dlho.

Testy aplikácií vykonávame na smartfónoch Motorola Fire a HTC Desire HD.

Foto: Android Market

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.