Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (22. časť)

Dominik Fúsek

Prepojenosť Androidu s internetom a vďaka tomu prevládajúci názor, že nepretržité pripojenie má takmer každý, pomohli rozvoju on-line aplikácií. Medzi ne patria aj finančné aplikácie, na ktoré sa bližšie pozrieme v dnešnej časti.

Finance

Finance

Menej známa služba Googlu, zameraná na vývoj hodnoty akcií na burze a všetko, čo s touto oblasťou súvisí. Akcie akejkoľvek spoločnosti môžete vyhľadávať na viacerých burzách (NASDAQ, DOW, S&P 500). Na prvej karte sa nachádza celkový vývoj burzy, na druhej môžete prehliadať svoje obľúbené spoločnosti, a to vrátane detailných informácií, prehľadných grafov (deň, päť dní, mesiac, polrok, rok, päť rokov, maximum) a noviniek. Na tretej nájdete aktuálne burzové správy.

Exchange Rates

Exchange Rates

Jednoduchý spôsob, ako mať prehľad o kurzoch všetkých mien. Aplikácia pozná pravdepodobne všetky používané platidlá, samozrejme nechýba kalkulačka pre rýchly prepočet. Občasných používateľov poteší plnohodnotný off-line režim, náročnejších zasa možnosť rýchlej aktualizácie všetkých kurzov naraz.

Bug Village

Bug Village

Jednoduchá oddychová stratégia s peknou grafikou, vďaka čomu sa bude páčiť aj deťom. Úlohou hráča je pomôcť mravcom a včelám postaviť fungujúci ekosystém mesta. Staráte sa o stavbu domov, úľov, zber potravy, kŕmenie, plnenie rôznych misií atď. Za všetko získavate cenné skúsenosti a materiál, postupujete na vyššie úrovne, čím otvárate nové možnosti. Keďže vykonanie väčšiny akcií trvá niekoľko hodín až dní, v aplikácii sa väčšinou zdržíte len pár minút. Herný čas totiž plynie aj po ukončení hry, akoby sa hra hrala sama.

Testy aplikácií vykonávame na smartfónoch Motorola Fire a HTC Desire HD.

Foto: market.android.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.