Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (19. časť)

Dominik Fúsek

Otvorený operačný systém a integrovaný GPS modul umožňujú využiť Android smartfóny nielen ako menšie GPS navigácie. Na Markete je k dispozícií množstvo aplikácií typu osobný tréner, ktoré vám môžu dodať tak často chýbajúcu motiváciu športovať. Dnes sa pozrieme hneď na dve z nich.

Running Tracker

Running Tracker

Veľmi jednoduchá aplikácia, ktorá na základe dát z GPS vypočítava vašu rýchlosť, čas, vzdialenosť a iné parametre. Najväčšou výsadou programu je priame zobrazovanie trasy v Google Mapách, ktoré zaberajú väčšinu obrazovky. Ide teda skôr o akéhosi stopára, rovnako dobre použiteľného pre všetky typy dopravy. Spolupráca s Google Mapami vyžaduje aktívne internetové pripojenie.

Endomondo

Endomondo Sports Tracker

Plnohodnotnejší program, ktorý právom patrí medzi najpopulárnejších športových trénerov pre Android. Okrem štandardných funkcií, ako je meranie času, vzdialenosti, spálených kalórií, podrobnej evidencie výsledkov a rekordov disponuje aj viacerými šikovnými doplnkami. Počas športovania môžete počúvať svoju hudbu, môžete sa nechať viesť hlasovými povelmi. Zaujímavé sú aj bohaté možnosti nastavení cvičenia a najmä sociálne funkcie. Môžete sa spojiť s priateľmi a navzájom prekonávať svoje rekordy. Naopak, pokiaľ po tomto netúžite, aplikácia vás nebude obťažovať žiadnou povinnou registráciou.

Speedx 3D

Speedx 3D

Preteky ovládané akcelerometrom. Ocitnete sa v tuneli, kde na vás číha množstvo prekážok, ktorým sa pri jazde musíte vyhnúť. Ovládanie je presné a intuitívne, na začiatku každej úrovne hra akcelerometer kalibruje. Disponuje kvalitnou grafikou, množstvom levelov, a prepracovaným herným systémom. Platená verzia je zbavená reklám a vybavená rôznymi doplnkami.

Testy aplikácií vykonávame na LG Optimus Black a HTC Desire HD.

Foto: market.android.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.