Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (18. časť)

Dominik Fúsek

V dobe, keď už má množstvo ľudí smartfón s aktívnym dátovým balíkom, sa otvárajú nové možnosti, ako ušetriť na účte od operátora. Asi najvýznamnejšou možnosťou je internetová telefónia – pokiaľ budú mať všetci vaši známi smartfón s danou aplikáciou, postačí vám väčší internetový balík a náklady na hovory či SMS správy budú nulové. Obzvlášť sa táto vymoženosť hodí na dovolenke – namiesto drahých roamingových programov využijete hotelovú Wi-Fi sieť. Pozrime sa na to, ako si s touto možnosťou rozumie zelený robot.

Skype

Skype

Asi najznámejšia služba svojho druhu. Po registrácii umožňuje prostredníctvom Wi-Fi alebo internetovej siete operátora komunikovať textovými správami (chat), telefonovať (bezplatne zo Skype účtu na iný Skype účet, za poplatok zo Skype na mobilné telefónne čísla) či dokonca uskutočniť videohovor, avšak len na prístrojoch s Androidom 2.3 a webkamerou, aj to len niektorých. Použiteľnosť aplikácie stúpa vďaka jej univerzálnosti – je dostupná na množstvo operačných systémov nielen smartfónov a tabletov, ale aj počítačov.

Viber : Free Calls & Messages

Podobný program, ktorý má oproti Skype viacero výhod i nevýhod. Hlavnou výhodou je jeho jednoduchosť – nevyžaduje žiadnu registráciu. Pri prvom spustení stačí zadať svoje telefónne číslo. SMS-kou obdržíte kód, ktorý do aplikácie zadáte. Tým registračné povinnosti končia. Oproti Skype Viber neumožňuje videotelefóniu, slúži len na posielanie správ a telefonovanie medzi prístrojmi vybavenými touto aplikáciou. Pokiaľ chcete volať na telefónne číslo mimo aplikácie, Viber akciu vykoná klasickým spoplatneným telefonátom cez operátora, na čo vás aj upozorní. Aplikácia je pomerne nová, preto ak ju chcete efektívne využívať, budete musieť presvedčiť svojich priateľov, aby si ju nainštalovali.

infeCCt

infeCCt Free

Logická hra s jednoduchým cieľom – prejsť celú hraciu plochu jedným ťahom. Vo viac než 300 úrovniach meria predovšetkým váš čas a počet reštartov, o skóre ale veľmi nejde. Hlavné je prejsť ich všetky! Spočiatku je to jednoduché, v ďalších leveloch si ale mozog ponamáhate poriadne. Svoju intelektuálnu úroveň si vďaka tomu udržíte aj v čase dovoleniek.

Testy aplikácií vykonávame na LG Optimus Black a HTC Desire HD.

Foto: market.android.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.