Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (17. časť)

Dominik Fúsek

Operačný systém Android je silne prepojený s internetom, čo dosvedčuje aj kvalita jeho webového prehliadača. Pokiaľ je výkon pri prehliadaní webu jednou z vašich základných požiadaviek na budúci prístroj, pomôžeme vám ho spoľahlivo otestovať. V ďalšej aplikácií sa pokúsime vytvoriť zaujímavejšie fotografie a na záver si zahráme oddychovú hru.

Vellamo

Vellamo Mobile Web Benchmark

Benchmark program testujúci výkon smartfónu alebo tabletu pri prehliadaní webu. Test je dôkladný a pomerne zdĺhavý. V jedenástich krokoch preskúša rýchlosť vykresľovania stránok, grafiky, spracovávania JavaScriptu či HTML5, ale aj plynulosť posúvania či komunikácie so sieťou. Na záver program zhodnotí všetky čiastkové parametre, vyčísli celkový výsledok a v prehľadnom grafe váš prístroj porovná s konkurenciou. Pokiaľ teda prehliadanie webu patrí medzi vaše priority, neváhajte Vellamo vyskúšať.

Camera 360

Dnešné Android smartfóny disponujú kvalitnou aplikáciou fotoaparátu s bohatými možnosťami nastavení. Ale prečo ich ešte nerozšíriť, keď je to také jednoduché a navyše bezplatné? Camera 360 poslúži rovnako dobre na zábavu, ako aj na seriózne fotografovanie mobilom. Oproti štandardnej fotografickej aplikácií navyše disponuje množstvom efektov, rámov a nastavení (ostrosť, kontrast, svetlosť, stabilizátor, zhlukové snímanie a ďalšie).

iRunner

iRunner

Extrémne jednoduchá hra, vhodná na oddych či skrátenie dlhej chvíle. Postavička v hre nepretržite beží a zbiera batérie a rôzne iné predmety. Pritom je nutné uhýbať sa prekážkam – a to preskočením alebo podlezením. Čaká na vás množstvo úrovní s rôznymi cieľmi, ako aj rýchly a survival mód. Chytľavú a zábavnú hru dopĺňa vydarená grafika a dobre motivujúci soundtrack.

Testy aplikácií vykonávame na LG Optimus Black a HTC Desire HD.

Foto: market.android.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.