Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (15. časť)

Dominik Fúsek

Zdá sa, že doba bezplatných GPS navigácií sa nezadržateľne blíži. Nokia bezplatný softvér uvoľnila už dávno, Google a Microsoft reagujú postupným zavádzaním svojich on-line navigačných služieb. Práve Google Maps sa minulý týždeň dočkali veľmi zaujímavej aktualizácie.

Google Maps

Google Maps

Aplikácia, ktorú má vo svojom smartfóne či tablete predinštalovanú každý, sa nedávno dočkala dôležitej aktualizácie na verziu 5.7. Hoci Google preferuje on-line služby, pridal do svojich máp zaujímavú funkciu – možnosť stiahnuť mapu oblasti pre off-line použitie. Zatiaľ je táto funkcia obmedzená na 10 oblastí v okruhu 16 km okolo daného miesta. Stiahnuté mapy môžete navyše iba prehliadať, pokročilejšie funkcie stále vyžadujú internet. Aplikácia samotná je známa rýchlymi a detailnými mapami, vo vybraných lokalitách funkciami ako 3D budovy, Street View či sledovanie trasy a polohy vozidiel MHD. Čoskoro sa Slovensko snáď dočká aj grafickej turn-by-turn navigácie. Pokiaľ ste si teda Google Maps obľúbili, aktualizovať sa určite oplatí.

Shazam

Jadrom tejto aplikácie je rozpoznanie hudby. Pokiaľ sa vám páči nejaká skladba, ale nepoznáte jej názov, stačí nahrať krátku ukážku a aplikácia odoslaním vzorky na server a následným porovnaním požadované informácie zistí. Spolu s názvom skladby, albumu a interpreta poskytne aj ďalšie údaje, napríklad o koncertoch, videoklipoch atď. Vo vybraných krajinách je tiež možné nakupovať skladby či sťahovať texty piesní. Aplikácia je bezplatná.

Fire Ball

Fire Ball

Starý, časom overený princíp – po hracej ploche určitého tvaru sa pohybujú guľôčky a vašou úlohou je postupným odrezávaním plochu zmenšiť na požadovanú veľkosť, napríklad 20 %. Pochopiteľne pri tom nemôžete žiadnu guľôčku zasiahnuť. Fire Ball ponamáha v 50 úrovniach najmä vašu všímavosť, reflexy a zmysel pre fyziku. Pokiaľ sadu úrovní zdoláte, čo potrvá, môžete si ich zahrať znova, aby ste získali lepší výsledok – viac hviezdičiek za kratší čas a menej úderov. V pokročilejších fázach sú spestrením bonusy (spomalenie guľôčok, bonusový život) či prekážky ako nezničiteľné kovové steny.

Foto: Android Market

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.