Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (14. časť)

Dominik Fúsek

Dnešné smartfóny sa fotografiami často vyrovnajú kompaktným fotoaparátom, niekedy sa ale aj tak dajú fotografie výrazne vylepšiť. Práve s týmto problémom pomáha prvá aplikácia. V druhej sa pozrieme naopak na fotografie, ktoré dokáže vytvoriť iba jediný prístroj na svete. Tretia má zasa za úlohu zabrániť poklesu výkonnosti mozgu počas prázdnin a dovoleniek.

PicSay

PicSay – Photo Editor

Populárny editor obrázkov. Umožňuje upravovať jas, kontrast a teplotu farieb obrázku, pridávať nápisy, ďalšie obrázky, slovné bubliny, efekty (rybie oko, pixelizácia – „rozkockovanie“, sépia a ďalšie). Možnosti bezplatnej verzie sú žiaľ výrazne obmedzené a slúžia skôr na zábavu a odskúšanie programu. Na profesionálnejšie úpravy, dokresľovanie, odstraňovanie efektu červených očí atď. je potrebné siahnuť po platenej verzii.

Hubble Space Telescope

Hubble Space Telescope

Skutočne rozsiahla galéria fotografií vesmíru vytvorených Hubblovým teleskopom. Tento nesmierne zaujímavý prístroj obieha okolo Zeme už 21 rokov a za túto dobu priniesol ľudstvu množstvo prevratných objavov. S touto aplikáciou sa môžete kochať ich krásou a pohodlne ich prehliadať, zdieľať či ukladať (a teda ďalej používať) vo svojom smartfóne či tablete. Žiaľ, program je plne závislý na internete a jeho používanie mierne znepríjemňuje reklamný banner.

Brain Genius Deluxe

Brain Genius Deluxe

Väčšina hier pre Android smartfóny slúži skôr na zábavu, Brain Genius je však výnimkou. Ako už názov hovorí, ide o testovanie a precvičovanie vášho mozgu, a to v štyroch kategóriách logiky – pozorovanie, počítanie, pamäť a uvažovanie. Celkovo na vás čaká až 23 hier, navyše aj bonusové „oddychovky“ ako sudoku či tangram. Pomerne dobre je vyriešené aj ovládanie, často stačí len nakloniť prístroj alebo sa jednoducho dotknúť správnej polovice displeja, hoci úlohy so zadávaním číslic svedčia skôr o opaku. Brain Genius je perfektná možnosť, ako sa udržať vo forme nielen počas letného voľna.

Foto: market.android.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.