Reklama

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (13. časť)

Dominik Fúsek

Leto začína a s ním prichádzajú aj bohaté možnosti, ako sa športovo vyžiť. Ak vám chýba motivácia a stále si myslíte, že ste svojimi výkonmi nič nedosiahli, pomôže vám osobný tréner v smartfóne. Druhá aplikácia poteší snáď úplne všetkých, možno s výnimkou majiteľov prístrojov s hardvérovou klávesnicou. Na záver si po ťažkej práci oddýchneme zaujímavou hrou a ocitneme sa v úlohe šerifa divokého západu.

adidas miCoach

adidas miCoach

Chýbajúca motivácia býva najčastejším dôvodom, prečo ľudia nechcú športovať. Aplikácia od spoločnosti adidas vám ju dodá. Osobný tréner umožňuje prostredníctvom GPS sledovať vaše aktivity typu beh, bicyklovanie, prechádzka, lyžovanie a iné. Počas športovania vás aplikácia informuje o prejdenej vzdialenosti, spálených kalóriách, čase a rýchlosti. Cvičenia si môžete ľubovoľne prispôsobiť, dostupné sú aj zvukové povely (Slovenčina chýba), program spolupracuje aj s hudobným prehrávačom. Navyše sa pohodlne zaobíde aj bez internetu. Nechýba vlastný widget či export trasy do Google Maps.

Smart Keyboard

Smart Keyboard

S príchodom dotykových smartfónov sa hardvérová klávesnica takmer stala tabu. Triafať do malých virtuálnych tlačidiel môže byť najmä pre ľudí s veľkými prstami problém. Smart Keyboard tento problém rieši a pridáva aj množstvo ďalších vymožeností. Môžete si v nej zvoliť z viacero typov klávesníc (veľké tlačidlá alebo menšie s väčším rozostupom atď.), pridať šípky pre pohodlnejšie ovládanie kurzora, upraviť hlasový vstup a predikciu textu, meniť rozmery tlačidiel, zobrazovať/skrývať rôzne znaky… Nastavenia sú extrémne bohaté. Dostupná je aj platená verzia.

Wild West Sheriff

Wild West Sheriff

Jednoduchá a zábavná hra, v ktorej sa ocitnete v úlohe šerifa divokého západu. Vašou úlohou je uchrániť svojich osadníkov od útočiacich banditov a indiánov. Mierenie prebieha naklonením smartfónu, prípadne dotykom, pričom si môžete prispôsobiť jeho citlivosť. Streľba sa potom vykonáva buď dotykom (pri mierení akcelerometrom), alebo akýmkoľvek tlačidlom (t. j. hľadať, pretože ostatné sú obsadené). Hra končí, pokiaľ nepriatelia zastrelia vás, alebo všetkých vašich ľudí, prípadne keď porazíte vy ich. Pozostáva z desiatich úrovní, každá z nich priemerne z 10 podúrovní. Za utŕžené peniaze môžete nakupovať zbrane a ďalšie životy. Plná verzia odstraňuje reklamy.

Wild West Sheriff

Foto: market.android.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.