Reklama
  • #iOS
  • 3 min.
  • 23.4.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (7.časť)

Marek Šimunek

Predĺžený štvordňový víkend je úspešne za nami a my sa môžeme plný síl vrhnúť do nového pracovného týždňa. V dnešnej časti si vytvoríme rýchly zoznam úloh v iPhone, uložíme si Google mapy offline pre neskoršie využitie bez potreby dátového programu a nezabudneme na veľkonočnú edíciu našich milovaných nahnevaných vtáčikov.

Apple iPhone 4

ListBook

ListBook je nová aplikácia od tvorcov obľúbeného správcu financií pre iOS MoneyBook. Jej cieľom je v čo najjednoduchšom prostredí umožniť užívateľom vytváranie rýchleho zoznamu úloh s možnosťou označenia splnenia jednotlivých bodov zoznamu. Za necelých 80 centov získate pomocníka, ktorý je jednoduchý a rýchly a vy si tak okamžite môžete vytvoriť akýkoľvek zoznam úloh, ktoré chcete splniť, ako napríklad zoznam potravín predtým ako navštívite supermarket. Iste si poviete, že v App Store sú tisícky aplikácií určených presne k tomuto účelu, avšak množstvo z nich sa predbieha v počte funkcií, ktoré sú schopné ponúknuť, čo v konečnom dôsledku robí aplikáciu zbytočne komplikovanou. ListBook ide na to z opačnej strany a za pomerne nízku cenu ponúkne skutočne jednoduché a rýchle prostredie a ako jediná aplikácia umožňuje prezeranie úloh pomocou gesta priblíženia „pinch-to-zoom“.

ListBook

MapPocket

Ak radi používate Google mapy pre pohodlnú orientáciu a navigáciu pri spoznávaní svetových metropol a nutnosť neustáleho pripojenia k internetu pre sťahovanie nových oblastí máp vám robí najmä počas dátového roamingu vrásky na čele, je práve aplikácia MapPocket tou pravou pre vás. Táto jednoduchá aplikácia, ktorá je v App Store dostupná za cenu 0,79 € totižto umožňuje ukladanie Google máp pre neskoršie využitie v offline režime bez potreby pripojenia k internetu. Predtým ako sa vydáte spoznávať nové miesta si jednoducho pomocou tejto aplikácie naplánujete trasu aj jednotlivé body záujmu, ktoré sa chystáte navštíviť a jedným klikom si ich uložíte do pamäte aplikácie. Následne môžete Google mapy využiť ako vreckovú mapu kdekoľvek ste a bez obáv z vysokej ceny dátových prenosov v roamingu. Pre lokalizáciu vašej aktuálnej polohy pritom môžete využiť zabudovaný GPS modul vo vašom iPhone.

MapPocket

Angry Birds Seasons „Easter“

Ako inak by mohla spoločnosť Rovio osláviť veľkonočné sviatky ako vydaním novej verzie kultovej hry Angry Birds v prevedení Seasons „Easter“. Ak už patríte k niekoľkým miliónom ľudí na celom svete, ktorých táto geniálna hra uchvátila, nesmiete si nechať ujsť ani jej najnovšiu časť. Opätovne sa stretneme s nahnevanými vtákmi a prasiatkami, ktoré ukradli vajíčka. V tejto veľkonočnej verzii však môžete získať nové body aj za čokoládové vajíčka a zajačie uši, ktoré sa vám podarí počas chytania zlých prasiatok rozbiť. Nová verzia pridáva k ostatným verziám 15 nových levelov, plných veľkonočnej tematiky. Hru môžete získať v App Store za 0,79 €, prípadne si ju môžete vyskúšať v obmedzenej verzii zadarmo.

Angry Birds Seasons

Foto: Autor, iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.