Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 1.6.2012

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (65.časť)

Marek Šimunek

Vedeli ste, že okrem sociálnych sietí pre fotografie existujú rovnaké komunity pre zdieľanie vašich videí? Dnes si predstavíme aplikáciu, ktorá umožňuje práve spomínané zdieľanie videí s priateľmi a celým svetom. Druhou aplikáciou na dnes je nový výtvor Facebooku, ktorý by mal konkurovať obľúbenej aplikácii Instagram.

Apple iPhone 4

Viddy

Sociálne siete sú fenoménom dnešnej doby. Existuje niekoľko alternatív pre zdieľanie obsahu z priateľmi. Ak radi zdieľate vami vytvorené videá, potom by vám nemala uniknúť aplikácia Viddy, ktorá slúži práve na tento účel. Vaše videá priamo v aplikácii obohatíte o efekty, prechody, hudobný podklad, ale dokonca aj o rôzne moderné filtre, ktoré zmenia aj obyčajné video na umelecké dielo. Výsledné videá môžete zdielať iba s vašimi priateľmi, alebo dokonca s celým svetom. Videá ostatných užívateľov aplikácie môžete komentovať, alebo obdobne ako v prípade konkurenčných riešení počastovať označením „páči sa mi“. Samozrejme v dobe sociálnej nemôže v žiadnej aplikácii chýbať možnosť zdieľania pomocou sociálnych sietí. V prípade bezplatnej aplikácie Viddy, teda nechýba podpora zdieľania cez Facebook, Twitter, YouTube a Tumbir.

Viddy

Facebook Camera

Pravdepodobne ste postrehli informáciu o tom, že Facebook odkúpil Instagram. Výsledok tohto obchodu nenechal na seba dlho čakať a prvá lastovička s názvom Facebook Camera je tu. Aplikácia je momentálne bezplatne dostupná iba na americkom App Store, ale čoskoro by sa mala objaviť aj na tom našom. Inšpiráciu Instagramom nová aplikácia Facebook Camera nezaprie. Nechýba jej rýchle zdieľanie fotografií na vašom Facebook konte, prezeranie fotografií od priateľov, ich komentovanie, ale aj lajkovanie. Facebook Camera navyše ponúka aj 14 filtrov pre umeleckú úpravu vašich fotografií. Okrem toho môžete fotografiu akurát tak otočiť, alebo orezať. V tomto jasne Facebook Camera zaostáva za konkurenciou. V čom však Facebook Camera vedie je možnosť okamžitého nahrávania až 30-tich fotografií naraz, alebo možnosť označiť priateľov na fotografii.

Facebook Camera

Foto: iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.