Reklama
  • #iOS
  • 4 min.
  • 17.4.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (6.časť)

Marek Šimunek

Už len štyri dni nás delia od veľkonočných sviatkov, avšak iba jedenásť dní nás delí od historickej udalosti, kedy Slovensko zachváti hokejová mánia a tak si predstavíme prvú oficiálnu aplikáciu venovanú Majstrovstvám sveta v hokeji. Následne vám ukážeme jednoduchú aplikáciu pre predpoveď počasia s unikátnou funkciou a vrátime sa v čase do doby, kedy sme hrávali hry na našich prvých počítačoch Atari.

 Apple iPhone 4

2011 IIHF World Championship Guide powered by Škoda

Pod pomerne zložitým a dlhým názvom sa skrýva prvá oficiálna aplikácia venovaná blížiacim sa Majstrovstvám sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa začnú 29. apríla na Slovensku. Aplikáciu pripravil dlhoročný generálny sponzor Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko v spolupráci s IIHF. Na jednom mieste tak získate kompletný prehľad o tejto historickej udalosti. Poruke tak budete mať všetky potrebné informácie ako prehľady uskutočnených a blížiacich sa zápasov, výsledky, informácie o jednotlivých mužstvách vrátane zostáv. Prezrieť si budete môcť aj krátke videozáznamy zo zápasov a chýbať nebudú ani informácie o štadiónoch, vrátane zobrazenia na mape a informácii o doprave k miestu konania. Pre fanúškov z iných štátov aplikácia ponúkne tiež informácie o Slovensku ako hosťovskej krajine. Aplikácia bude čoskoro dostupná zadarmo v App Store.

2011 IIHF World Championship Guide powered by SKODA

Celsius

Už v základe nájdete vo svojom iOS zariadení aplikáciu pre predpovedanie počasia. Pre tých, ktorým táto aplikácia nevyhovuje je v App Store skutočne nespočetné množstvo alternatív. Jedna z nich však ponúka funkciu navyše, ktorú by ste márne hľadali u konkurencie. Aplikácia Celsius, dokáže aktuálnu teplotu zobraziť v ikone aplikácie samotnej. Pre rýchly náhľad na to čo vás čaká vonku postačí tak krátky pohľad na ikonu aplikácie. Samozrejme rovnako aj Celsius dokáže zobraziť predpoveď počasia na nasledujúcich desať dní a okrem toho sa dozviete aj UV index pre daný deň, čas východu a západu slnka, pravdepodobnosť dažďa, tlak, alebo vlhkosť. V dobe sociálnych sietí nemôže chýbať možnosť zdieľania predpovede pomocou sociálnych sietí. V aplikácií Celsius, ktorá je dostupná za 0,79 € si môžete zvoliť aj viac miest a následne si vybrať o teplote ktorého miesta chcete byť informovaný v ikone samotnej aplikácie.

Celsius

Atari’s Greatest Hits

Najmä ak patríte k starším ročníkom si iste pamätáte doby, keď ste na počítačoch Atari trávili voľné chvíle pri kultových hrách ako napríklad Asteroid, Pong, alebo Missile Command. Ak na tieto momenty radi spomínate a chceli by ste si aj dnes zahrať niektorú z hier vášho detstva, nie je nič jednoduchšie. V App Store sa totižto nachádza hra Atari&#039s Greatest HIts, ktorá obsahuje 100 hier upravených pre ovládanie pomocou vášho iOS zariadenia. Aplikácia je dostupná zadarmo, avšak v neplatenej verzii ponúka len jednu hru a to známy Pong. Ak by ste zatúžili po iných herných tituloch, môžete si ich zakúpiť v 25 balíkoch po päť aplikácií za 0,99 USD priamo z aplikácie, prípadne si môžete zakúpiť balík všetkých 100 hier za výhodnú cenu 14,99 USD. Množstvo hier si pritom môžete zahrať aj proti súperom vďaka podpore dvoch hráčov. Zariadenia sa počas multiplayer režimu spoja pomocou Bluetooth. Poďme si teda spoločne zaspomínať na tieto krásne časy.

Atari&#039s Greatest Hits

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.