Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 30.10.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (34.časť)

Marek Šimunek

Tak a máme tu posledný pondelok októbra tohto roku ale aj napriek tomu sme nezabudli na pravidelný seriál venovaný zaujímavým aplikáciám určeným pre zariadenia s operačným systémom Apple iOS. V dnešnej časti sa spoločne pozrieme na aplikáciu, ktorá nám pomôže objaviť neznáme skupiny s vami obľúbeným typom hudby a tiež sa zahráme hru, ktorá preverí naše filmové znalosti.

Apple iPhone 4S

Discovr Music

Aplikácia Discovr Music je novým spôsobom ako objavovať novú hudbu a postupne si rozširovať svoje hudobné znalosti a tiež hudobnú knižnicu. Discovr Music v podstate predstavuje akúsi interaktívnu mapu s jednotlivými autormi a hudobnými žánrami. Jednoduchým spôsobom si nájdete vášho obľúbeného autora a pomocou pavúka, ktorý predstavuje prepojenie vášho výberu na iné skladby, autorov a žánre môžete rýchlo nájsť skladby a autorov, ktorý produkujú obdobnú hudbu ako je tá vaša obľúbená a pritom ste ich doposiaľ ani nemuseli poznať. Priamo v aplikácii môžete na nového autora „kliknúť“ a získať tak nielen informácie o danom autorovi ale aj prezrieť autorom predstavené albumy, videá a množstvo ďalšieho. Ak teda objavíte niečo nové môžete sa samozrejme podeliť aj s vašimi priateľmi pomocou Facebooku, Twitteru alebo emailu. Aplikácia je okrem Apple iPadu, iPhonu a iPodu Touch dostupná aj pre počítače Mac. Môžete si ju za 0,79 € zakúpiť v Apple App Store.

Discovr Music

IMDB Trivia

Internetová databáza filmov IMDB vydala už druhú aplikáciu určenú pre zariadenia s iOS. Tentokrát sa však nejedná o zjednodušený spôsob prístupu k databáze ale o novú hru, ktorá preverí vaše vedomosti z filmov. Aplikácia IMDB Trivia pozostáva z piatich úrovní s piatimi otázkami v každej úrovni. K dispozícii máte celkovo päť životov, pričom každou nesprávnou odpoveďou strácate život. Ak na tri po sebe nasledujúce otázky odpoviete správne získate bonusové kolo, v ktorom za správne odpovede môžete získať extra body alebo prípadne život navyše. Po každej správnej odpovedi sa vám objaví zaujímavý fakt týkajúci sa danej otázky, čo vás motivuje k správnym odpovediam. Hra IMDB Trivia je v App Store dostupná zadarmo, pričom v bezplatnej verzii získate dva balíčky témat, tretí získate potom ako nahráte 100 tisíc bodov a ďalšie dva si môžete zakúpiť za cenu 0,79 €.

IMDB Trivia

Foto: Autor, iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.