Reklama
  • #iOS
  • 3 min.
  • 17.10.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (32.časť)

Marek Šimunek

Tento pondelok sa spoločne pozrieme na aktualizáciu obľúbenej aplikácie pre Facebook, ktorá je konečne dostupná aj na iPad, pohľadáme priateľov v našom okolí a tiež odošleme jedinečnú pohľadnicu, ktorú vytvoríme priamo na iPhone a priamo z neho ju aj odošleme.

Apple iPad 2

Facebook 4.0

Minulý týždeň prišiel ten správny čas a Facebook predstavil už štvrtú aktualizáciu svojej aplikácie určenej pre Apple iOS, Facebook 4.0. Tou hlavnou zmenou, ktorú táto aktualizácia zo sebou prináša je podpora pre Apple iPad, takže už aj užívatelia tohto obľúbeného tabletu môžu konečne využívať plnohodnotnú aplikáciu pre ich zariadenia. Fotografie, videá a aktualizácie vášho Facebook účtu tak budú ešte detailnejšie a prehľadnejšie ako doteraz. Ďalšou veľkou zmenou prešlo užívateľské rozhranie celej aplikácie. Okamžite tak máte prístupné vaše nové správy, notifikácie a požiadavky o priateľstvo. Vo výsuvnom panely na ľavej strane nájdete všetky ostatné časti aplikácie ako fotky, priateľov, aplikácie a množstvo iného. Navyše ak používate Facebook 4.0 na vašom iPade v režime na ležato máte neustále k dispozícii aj okno s chatom, takže počas prezerania noviniek môžete pohodlne komunikovať s vašimi priateľmi. Aplikácia je rovnako ako doteraz dostupná zadarmo a nájdete ju v App Store vášho iOS zariadenia.

Facebook 4.0

Find My Friends

Spolu s uvedením najnovšej aktualizácie iOS Apple predstavilo novú aplikáciu Find My Friends, ktorá dopĺňa aplikáciu Find My. Aplikácia slúži na jednoduché vyhľadávanie polohy vašich priateľov priamo z vášho iPhonu, iPodu Touch alebo iPadu a je úzko prepojená s vašim Apple ID. Použitie je jednoduché postačí priamo z aplikácie odoslať požiadavku vašim priateľom a akonáhle ju váš priateľ potvrdí môžete jednoducho sledovať jeho polohu a vašich priateľov uvidíte priamo na mape spolu zo vzdialenosťou od vašej súčasnej polohy. Pre sledovanie vašich členov rodiny nechýbajú ani jednoduché nastavenia súkromia alebo rodičovskej kontroly aby ste zabránili vašim deťom vymazať alebo deaktivovať aplikáciu. Svoje ratolesti tak môžete mať stále pod jednoduchou kontrolou. Aplikácia je dostupná zadarmo v App Store a pre svoje použitie vyžaduje poslednú verziu iOS 5.

Find My Friends

Cards

Rovnako ako aplikácia Find My Friends bola s novou aktualizáciou operačného systému Apple iOS 5 uvoľnená aj aplikácia Cards. Presne ako napovedá názov aplikácie je jej hlavnou úlohou jednoducho a priamo z vášho iPhonu vytvoriť a odoslať pohľadnicu s vlastnou fotografiou, venovaním a popisom. Priamo v aplikácii máte k dispozícii 21 preddefinovaných šablón k šiestim rôznym udalostiam, ktoré si môžete prispôsobiť a následne priamo z aplikácie aj odoslať. Pokiaľ je adresát v USA bude cena pohľadnice 2,99 USD ak ju posielate kdekoľvek do sveta, bude jej cena 4,99 USD. Poplatok sa odráta z vášho Apple ID, tak ako keby ste si kúpili aplikáciu v App Store. Aplikácia je v súčasnosti dostupná iba v americkej verzii App Store a odosielanie pohľadníc funguje iba z USA ale postupne by mala byť dostupná aj v ostatných krajinách, rovnako ako aj odosielanie pohľadníc bude umožnené z ostatných krajín.

Cards

Foto: iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.