Reklama
  • #iOS
  • 4 min.
  • 26.9.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (29.časť)

Marek Šimunek

V dnešnej časti nášho pravidelného seriálu venovaného aplikáciám určeným pre iOS sa pozrieme na prepracovanú aplikáciu, ktorá vám umožní vytváranie schém priamo na vašom iPade, ukážeme si ako čítať články bez pripojenia na internet a tiež si predstavíme jednoduchý spôsob rýchlej úpravy a zdieľania fotografií.

Apple iPad

GraphPadPro

Potrebujete na iPade vytvárať alebo upravovať zložitejšie grafické prvky, návrhy alebo pôdorysy? Skúste aplikáciu GraphPadPro, ktorú pre Apple iPad nájdete v App Store za cenu 5,99 €. Aplikácia je profesionálnou aplikáciou určenou na kreslenie, ktorá dokonale využíva obrazovku iPadu. Pokiaľ kreslíte aplikácia bude automaticky vyrovnávať vaše čiary a okrem toho pridá niekoľko samostatných bodov pre jednoduchšiu úpravu nakreslených objektov. Môžete pridávať oblúky, kruhy a rôzne iné tvary, pričom nechýba ani možnosť vytvárania komentárov a presné označovanie rozmerov jednotlivých strán pomocou šípok s údajmi o rozmeroch. Samozrejme funguje aj priblíženie a možnosť zmeny farieb jednotlivých objektov. Vaše súbory môžete otvárať priamo z prílohy prijatej emailom, prípadne importovať z obrázkov uložených v galérii ale nechýba ani možnosť vytvárania nových projektov. Hotové projekty následne jednoducho odošlete priamo z aplikácie emailom.

GraphPadPro

Read It Later Pro

Read It Later Pro je ako už názov napovedá aplikácia určená na ukladanie internetových stránok pre neskoršie prečítanie. Svoje využitie si nájde najmä v prípade, že vlastníte Apple iPad alebo iPod Touch, ktoré disponujú iba Wi-Fi pripojením. Pokiaľ sa nachádzate v pokrytí Wi-Fi siete jednoducho si uložíte stránku, ktorú si chcete prečítať a následne ju budete mať k dispozícii kedykoľvek vrátane momentov keď práve nie ste pripojení k internetu. Súčasťou aplikácie je aj služba Read It Later, takže svoje články na neskoršie prečítanie môžete pridávať do zoznamu takmer zo všetkých zariadení. Nezáleží na tom či ste práve na svojom počítači, iPade alebo iPhone jednoducho si pridáte stránku do zoznamu a tá sa zosynchronizuje s ostatnými zariadeniami a vy si tak môžete svoje články prečítať keď práve budete mať čas. Okrem Lite verzie, ktorú v App Store nájdete zadarmo si môžete zakúpiť aj Pro verziu za 2,39 €, ktorá vám navyše ponúkne možnosť priameho zdieľania zo sociálnymi sieťami, jednoduché blokovanie rotácie displeja, možnosť prezerania článkov v celoobrazovkom móde a tiež ak si túto aplikáciu zakúpite na jedno zariadenie už nebudete musieť platiť za aplikáciu pre vaše ostatné iOS zariadenia.

Read it Later Pro

Instagram

Instagram je bezplatnou aplikáciou, ktorá v podstate predstavuje jednoduchú sociálnu sieť pre zdieľanie vašich fotografií s priateľmi alebo pre získanie inšpirácie pri vytváraní unikátnych záberov pomocou vášho fotoaparátu vo vašom iPhone. Využiť môžete už vytvorené fotografie, prípadne môžete vytvoriť novú fotografiu a okamžite ju priamo v aplikácii upraviť a nechať zdieľať. K dispozícii máte niekoľko predpripravených filtrov spolu s možnosťou aplikácie jednoduchého rozmazania, čo pridá vašim fotografiám nový rozmer. Okrem sledovania vašich fotografií sa môžete nechať tiež inšpirovať množstvom fotografií, ktoré pridávajú užívatelia z celého sveta, pričom všetky fotografie sú vytvorené pomocou telefónov. Ak teda hľadáte možnosť inšpirácie je práve Instagram tou správnou aplikáciou pre vás.

Instagram

Foto: Autor, iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.