Reklama
  • #iOS
  • 4 min.
  • 16.9.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (28.časť)

Marek Šimunek

Moje pracovné povinnosti ma opätovne vrátili do školy a väčšina materiálov je dostupná v elektronickej forme vo formáte PDF. Toto ma donútilo vyhľadať aplikáciu, ktorá dokáže pohodlne s podobnými súbormi pracovať. Spoločne sa teda pozrieme na výsledok môjho hľadania a následne si ukážeme ako rýchlo nájsť najvýhodnejšiu taxislužbu vo vašom okolí a tiež si zahráme kultovú hru na iPade.

Apple iPad 2

PDF Expert

Ak často pracujete so súbormi vo formáte PDF je aplikácia PDF expert presne tou, ktorá by nemala vo vašom iPhone, prípadne iPade chýbať. Aj napriek pomerne vysokej cene, ktorá rovnako ako pre iPad tak aj pre iPhone alebo iPod Touch činí 7,99 € vám táto aplikácia ponúkne bohaté možnosti. Už spočiatku vás istotne prekvapí rýchlosť s akou je aplikácia schopná otvárania aj pomerne veľkých PDF súborov. Následne vás potešia funkcie ako vyhľadávanie v PDF dokumentoch, označovanie záložiek, možnosť pridávania anotácií ale dokonca aj možnosť priameho pridávania textových blokov s vašimi poznámkami alebo jednoduchý spôsob kreslenia, ktorým môžete označovať dôležité časti textu rôznymi farbami. Nechýba ani možnosť rýchleho vyhľadávania medzi uloženými dokumentmi alebo ich triedenie, či premenovávanie. Priamo z aplikácie si môžete nastaviť aj prístup k online úložiskám ako Google Dokumenty alebo Dropbox. Možnosti aplikácie sú skutočne bohaté a zahŕňajú napríklad aj možnosť priameho podpisovania dokumentov v iPade alebo iPhone s následným odoslaním pomocou emailu.

PDF Expert

Taxi Guru Premium

Ako istotne podľa názvu aplikácie správne predpokladáte Taxi Guru je aplikáciou, ktorá je určená najmä ľudom hojne využívajúcim taxislužby. Za príjemných 1,59 € získate kompletný katalóg taxislužieb na Slovensku a v Českej republike, ktorý je navyše pravidelne aktualizovaný. Pri každej spoločnosti poskytujúcej taxislužby samozrejme nájdete  kompletné údaje vrátane adresy spoločnosti a telefónneho čísla na dispečing a chýbať nesmú ani cenové relácie jednotlivých služieb. Taxislužby dostupné priamo vo vašom okolí môžete jednoducho vyhľadať vďaka GPS lokalizácií, pričom nájdené výsledky si môžete nechať zobraziť podľa ceny alebo na základe odporúčaní. Priamou súčasťou aplikácie je aj kalkulátor ceny za poskytované služby, takže si môžete jednoducho a rýchlo vypočítať a následne aj dohodnúť cenu za dopravu. V najnovšej verzii nájdete aj mapy, ktoré vám umožnia zobrazenie vypočítanej trasy alebo možnosť označovania taxislužieb podľa obľúbenosti, prípadne rýchle vyhľadávanie v histórii už využitých taxislužieb. Pokiaľ priamo z aplikácie budete objednávať taxi v neznámom meste oceníte možnosť zobrazenia vašej aktuálnej polohy aby ste vodičovi vedeli jednoduchšie vysvetliť kde vás má vyzdvihnúť. Ak chcete vyhľadať taxislužby v nejakom inom meste ako sa práve nachádzate nie je nič jednoduchšie. Aplikácia Taxi Guru Premium totižto poskytuje aj možnosť výberu mesta.

Taxi Guru Premium

Worms 2: Armageddon

Hru Worms istotne poznajú najmä tí skoršie narodení zo svojich počítačov. Dnes však môžete mať túto kultovú hru aj na vašom iPade alebo iPhone. Známa spoločnosť Team 17, totižto upravila túto vynikajúcu hru tak aby ste ju mohli hrať aj na menších obrazovkách s ovládaním pomocou dotyku. Vojny s malými červíkmi môžete zažívať s vašimi priateľmi v multiplayer móde alebo si môžete zahrať sami rýchlu hru, prípadne otestovať svoje znalosti a umenie v kampani zloženej z 30-tich misií v piatich rozličných terénoch. Nechýbajú ani známe animácie a hudba, ktorá spríjemní vaše boje v časoch oddychu. Rovnako ako aj v počítačovej hre máte aj v prípade verzie pre iOS zariadenia k dispozícii množstvo rozličnej munície a je len na vás aby ste v správnom momente využili tú správnu muníciu. Do úvahy musíte okrem rozsahu výbuchu, ktorý môže ľahko zasiahnuť aj vaše vojská brať aj aktuálnu silu a smer vetra, ktorá sa prejaví na balistickej dráhe vašej strely. Hra Worms 2: Armageddon je dostupná v App Store za 3,99 € a je určená pre Apple iPhone, iPod Touch ale aj iPad s verziou iOS 3.2.3 a vyššou.

Worms 2: Armageddon

Foto: Autor, iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.