Reklama
  • #iOS
  • 3 min.
  • 8.9.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (27.časť)

Marek Šimunek

Človek by sa mal neustále vzdelávať a tak si v dnešnej časti predstavíme nový latinsko – slovenský slovník od spoločnosti iAdverdi, pozrieme sa na novú alternatívu k zabudovanému Safari, ktorú predstavuje internetový prehliadač Dolphin Browser a tiež si ukážeme minimalistický kalendár pre iPhone.

Apple iPhone 4

Dolphin Browser

Použiteľných alternatívnych prehliadačov určených pre iOS nie je v App Store príliš veľa. Novým prírastkom v tomto segmente je prehliadač Dolphin Browser, ktorý je známy najmä majiteľom smartfónov s operačným systémom Google Android. Prvou funkciou, ktorá Dolphin Browser odlišuje od vstavaného internetového prehliadača sú gestá. Pomocou nich totižto môžete ovládať väčšinu funkcií prehliadača. Jednoducho stačí na displej nakresliť gesto a prehliadač ho po rozoznaní automaticky sám vykoná. Rovnako vám Dolphin Browser ponúkne jednoduché prezeranie internetových stránok vo viacerých oknách s rýchlym prepínaním a okamžitý prístup k bočným panelom, ktoré obsahujú záložky a rýchle možnosti nastavenia. Nechýba ani automatické dopĺňanie internetových stránok v riadku s adresou, rýchla voľba pre záložky a tiež možnosť rýchleho prepínania medzi mobilnou a desktopovou verziou stránky. Dolphin Browser je v App Store dostupný zadarmo a je kompatibilný zo všetkými iOS zariadeniami s verziou operačného systému iOS 4.0 a vyššou.

Dolphin Browser

Latinsko – slovenský slovník by iAdverdi

Ak často pracujete s latinskými slovami alebo slovnými spojeniami nemal by vo vašom iOS zariadení chýbať najnovší latinsko – slovenský slovník od spoločnosti iAdverdi. Slovník ponúka okamžitý prístup k viac ako 8 000 latinským a slovenským výrazom. Okamžite tak viete nájsť to čo hľadáte. Pokiaľ by ste aj napriek tomu v aplikácii hľadaný výraz nenašli môžete jednoducho to isté slovo vyhľadať v databáze slovníka cudzích slov od rovnakej spoločnosti priamo z aplikácie. Získate tak možnosť vyhľadávania vo viacerých databázach súčasne. Nechýba ani možnosť kopírovania jednotlivých výrazov aj s ich prekladmi, rovnako ako možnosť odoslania predformátovaného emailu aj s prekladom. Často vyhľadávané výrazy môžete označovat´ ako obľúbené a mať ich tak okamžite po ruke. Aplikáciu Latinsko – slovenský slovník by iAdverdi nájdete v App Store za príjemnú cenu 1,59 € a pre jej korektné fungovanie je vyžadovaný iOS vo verzii 4.2 a vyššej.

Latinsko-slovenský slovník by iAdverdi

Agenda Calendar

Agenda Calendar je vynikajúcou minimalistickou aplikáciou pre správu vašich schôdzok a udalostí. Aplikácia vyniká jednoduchým čierno – bielym prevedením, pričom jedinou zmenou je červené sfarbenie aktuálneho dňa. Prepínanie medzi jednotlivými zobrazeniami sa vykonáva posunom obrazovky do strán, pričom v zobrazení dňa môžete editovať už vytvorené položky. Nové schôdzky pridávate v rovnakom prostredí ako v prípade štandardnej aplikácie kalendár. Nemusíte tak mať strach z toho, že by ste sa museli učiť niečo nové. Aplikácia Agenda Calendar je kompatibilná zo všetkými iOS zariadeniami s verziou operačného systému 4.0 a vyššou a je dostupná v App Store za 0,79 €, pričom jej úlohou nie je poskytnúť prehnané množstvo funkcií ale jednoduché prostredie pre správu vašich udalostí.

Agenda Calendar

Foto: Autor, iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.