Reklama
  • #iOS
  • 3 min.
  • 1.9.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (26.časť)

Marek Šimunek

V dnešnej časti si ukážeme aplikáciu určenú najmä milovníkom húb, zopakujeme a zlepšíme si vedomosti o hlavných mestách jednotlivých krajín sveta a vďaka jednej vynikajúcej slovenskej aplikácii už nikdy nezabudnete na meniny vašich priateľov.

 Apple iPhone 4

iHoubař

Ak patríte k milovníkom húb aplikácia iHoubař by nemala vo vašom iOS zariadení chýbať. Aplikácia nie je len obsiahlym atlasom húb pre váš iPhone alebo iPod iPod touch, ktorej súčasťou je bohatý atlas s detailnými fotografiami, pomocou ktorých rozozná jednotlivé huby aj úplný laik ale za investovaných 2,39 € získate oveľa viac. Aplikáciu iHoubař je totižto možné považovať za prepracovaného sprievodcu svetom húb a okrem fotografií v nej nájdete množstvo receptov na prípravu rôznych pokrmov z húb. Integrovaný GPS lokátor zase umožní uloženie vašich tajných miest na mape pre jednoduchšiu orientáciu pri hľadaní hubárskych skvostov. Tiež sa dozviete rôzne rady a mýty zo sveta húb a samozrejme nemôže chýbať ani časť venovaná prvej pomoci, ktorú oceníte v prípade núdze. Počas vyhľadávania môžete jednotlivé huby označovať ako obľúbené pre ich jednoduchšie triedenie a opätovné vyhľadanie. 

 iHoubař

Kalendár mien SK

Istotne sa vám už stalo, že ste si včas nespomenuli na meniny niekoho z vašich blízkych. Aplikácia Kalendár mien SK vám pomôže v tom aby ste vždy vedeli kto má v daný deň sviatok. Okrem zobrazenia prehľadu všetkých mien umožňuje táto aplikácia vyhľadávanie pre zistenie k akému dátumu sa viaže ktoré meno. Priamo z aplikácie si môžete uložiť pripomienku k určitému dátumu aby ste na sviatok nezabudli. Nechýba ani možnosť priameho zaslania SMS s preddefinovaným textom na stanovený kontakt. Jednoduchšie vyhľadávanie umožňuje zobrazenie mien v abecednom poradí alebo možnosť samostatného zobrazenia mužských, či ženských mien a veľkou výhodou je, že aplikácia nepotrebuje pripojenie na internet. Aplikáciu Kalendár mien SK nájdete v App Store za 0,79 € a je určená pre iPhone alebo iPod Touch s iOS 4.0 a novším.

 Kalendár mien SK

Capitals Quizzer

Tento krátky kvíz vám pomôže spoznať hlavné mestá sveta. Vašou úlohou je správne odpovedať na otázky skôr ako vyprší čas. Aplikácia obsahuje päť úrovní obtiažnosti a s vašim postupným zlepšovaním sa budú skvalitňovať aj vaše vedomosti o hlavných mestách rôznych krajín sveta. Príjemné grafické prostredie aplikácie je doplnené o hudbu, ktorá si vás okamžite získa. Okrem priradenia správnych názvov hlavných miest je jednou z úloh aj priradenie zástav k jednotlivým krajinám, prípadne správne zaradenie finančných mien alebo spoznanie polohy známych pamiatok v jednotlivých krajinách. S vašimi úspechmi sa môžete podeliť pomocou sociálnych sietí Facebook, Twitter alebo emailom. Aplikácia Capitals Quizzer je v App Store dostupná zadarmo.

 Capitals Quizzer

Fotky: iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.