Reklama
  • #iOS
  • 3 min.
  • 28.8.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (25.časť)

Marek Šimunek

August sa už pomaly končí a s ním sa ku koncu blíži aj tohtoročné leto. Čo sa však nekončí je náš pravidelný seriál venovaný aplikáciám pre iOS. V jeho dnešnej časti sa spoločne pozrieme na aplikáciu Skype pre iPad, naučíme sa z jednej aplikácie pristupovať ku všetkým produktom Google a tiež si usporiadame rozvrh v škole.

Apple iPad 2

Skype for iPad

Možnosť komunikovania s priateľmi na celom svete pomocou Skype pozná pravdepodobne každý. Aplikácia Skype for iPad, ktorá je v App Store dostupná zadarmo však ponúka oproti ostatným platformám a smartfónom rozšírené možnosti. Pomocou Skype môžete komunikovať na vašom iPade nielen v textovej forme ale užívať si aj videotelefonovanie vďaka integrovanej kamere, ktorú nájdete na druhej generácii iPadu. Veľkou výhodou oproti zabudovanému videotelefonovaniu pomocou FaceTime má Skype v tom, že ak vlastníte iPad Wi-Fi+3G, tak si okrem videotelefonovania v pokrytí Wi-Fi siete užijete všetky výhody aj v momente keď ste pripojený iba pomocou 3G siete. Samozrejme okrem možnosti komunikovania tvárou v tvár môžete svojím priateľom ukázať aj to čo práve vidíte vďaka kamere umiestnenej na zadnej strane iPadu. Aplikácia Skype pre iPad je jednou z aplikácií, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Skype for Ipad

inClass

Čoskoro sa nám znova začne škola a jej začiatok zo sebou prinesie množstvo nových hodín, predmetov a záujmových kurzov. Ak sa chcete na toto obdobie poriadne pripraviť a spraviť si už vopred poriadok v tom kedy a kde máte jednotlivé hodiny, čo všetko si máte na danú prednášku priniesť a pripraviť je práve aplikácia inClass tým čo potrebujete. Táto jednoduchá aplikácia, ktorá je v App Store dostupná zadarmo pre iPhone ale aj iPad vám totižto pomôže jednoducho zorganizovať váš čas. Okrem možnosti zobrazenia rozvrhu, mien a kontaktov na jednotlivých inštruktorov ako aj času splnenia jednotlivých úloh nechýba ani zaznamenávanie poznámok. Tie si môžete jednoducho do aplikácie zapísať, prípadne nahrať audio alebo video poznámku, pričom istotne poteší možnosť nahrávania poznámok na pozadí.

inClass

Google App Browser

Ak hojne využívate svoje konto na Google spolu so všetkými jeho dostupnými riešeniami je Google App Browser aplikáciou, ktorá by nemala na vašom iPhone alebo iPade chýbať. Na jednom mieste získate prístup ku všetkým aplikáciám Google. Jednoducho sa tak spojíte s vašimi priateľmi z Google+, prezriete si najnovšie emaily alebo dokumenty na Google Docs, prípadne upravíte schôdzky v kalendári. Nechýba ani možnosť prístupu na Facebook, YouTube alebo Twitter, pričom si sami nastavíte, ktoré Google produkty považujete za dôležité a presuniete si ich do spodnej lišty pre rýchly prístup. Už nebudete musieť otvárať niekoľko okien v internetovom prehliadači naraz ale v jednej aplikácii získate prístup ku všetkým Google aplikáciám, ktoré denno denne používate. Okrem bezplatnej verzie aplikácie Google App Browser nájdete v App Store aj jej platenú verziu, ktorá neobsahuje reklamy.

Google App Browser

Fotky: Autor

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.