Reklama
  • #iOS
  • 3 min.
  • 22.8.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (24.časť)

Marek Šimunek

Tak a znova tu máme pondelok a ako sa na leto patrí trápia nás horúčavy. V takomto počasí príde vhod pohár dobrého vínka a my sa práve dnes spoločne pozrieme na aplikáciu venovanú práve vínu. Následne si uvaríme niečo dobré na večeru a využijeme zľavové kupóny, ktoré sú na internete dostupné.

Apple iPad 2

Víno Mrva&Stanko

Ak patríte k milovníkom kvalitných slovenských vín je práve aplikácia Víno Mrva&Stanko tým čo hľadáte. Víno Mrva&Stanko je prvou aplikáciou, ktorá má za úlohu reprezentovať umenie slovenských vinárov a kvalitu slovenských vín. Aplikácia je okrem slovenského jazyka lokalizovaná aj do anglického jazyka. Ponúka náhľad na históriu spoločnosti, získané ocenenia, odrody pestované spoločnosťou a informácie o vinohradoch spoločnosti. V aplikácii tiež nájdete okrem služieb ponúkaných touto spoločnosťou aj množstvo rád o tom ako kategorizovať vína, aké odrody vín poznáme ale tiež o tom k akému jedlu sa jednotlivé vína hodia a ako správne víno degustovať a servírovať. Aplikácia je dostupná zadarmo v App Store a okrem verzie pre iPhone existuje aj samostatná verzia pre Apple iPad, ktorá navyše obsahuje 15 minútové video o vzniku spoločnosti Mrva&Stanko.

Víno Mrva&Stanko

Zlavy

V dnešnej finančne nie príliš prajnej dobe sa vyhľadávanie dostupných zľavových kupónov stalo takmer športom. Ak aj vy patríte k „zberateľom“ zľavových kupónov je aplikácia Zlavy ako stvorená pre vás. Aplikácia totižto na jednom mieste zobrazuje kupóny z niekoľkých serverov naraz a vy si tak môžete vždy vybrať ten, ktorý sa vám práve hodí. Dostupný je aj filter vyhľadávania, ktorým môžete obmedziť vyhľadávanie na jedno z ôsmych väčších miest na Slovensku. Pre uplatnenie vašej vybranej zľavy následne postačí odoslať si kupón emailom a okamžite môžete utekať nakupovať služby alebo produkty. Aplikácia je dostupná zadarmo v App Store.

Zlavy

Coockmate

Aj vám sa pravidelne stane, že sa pozriete do chladničky a neviete si predstaviť čo je možné uvariť z toho čo tam máte uložené? Coockmate vám v tom môže pomôcť. V tejto jednoduchej aplikácii si rýchlo vyberiete ingrediencie, ktoré máte k dispozícii a okamžite môžete vyhľadať dostupné recepty, ktoré je možné z dostupných zdrojov urobiť. Ak si niektorý recept vyberiete okamžite sa vám zobrazí aj postup ako dané jedlo vytvoriť a v prípade, že vám niektorá ingrediencia chýba, aplikácia vás na to automaticky upozorní. Vaše zhotovené jedlo môžete následne ohodnotiť, alebo sa s vašimi kuchárskymi úspechmi podeliť s priateľmi na Facebooku a pridať aj fotografiu vášho výtvoru. Aplikácia Coockmate je dostupná zadarmo v App Store a okrem anglického jazyka je lokalizovaná aj do češtiny.

Cookmate

Fotky: Autor

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.