Reklama
  • #iOS
  • 3 min.
  • 3.8.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (22.časť)

Marek Šimunek

Ani počas leta nezabúdame na pravidelný seriál venovaný aplikáciám pre iOS. Druhý augustový pondelok sa tak spoločne pozrieme na novú možnosť prehrávania Adobe Flash videí na iOS zariadeniach, vyberieme si slovenskú alebo českú aplikáciu zo špecializovaného katalógu a preskúmame aktualizovanú oficiálnu aplikáciu pre protokol iCQ.

Apple iPhone 4

VideoQ

Skyfire ako alternatívny internetový prehliadač pre iOS vám asi nie je nutné predstavovať. Tvorcovia tejto obľúbenej alternatívy k zabudovanému Safari uviedli novú aplikáciu, ktorá môže poslúžiť najmä tým z vás, ktorý postrádajú možnosť prehrávania Adobe Flash videí na iOS zariadeniach. VideoQ je samostatná aplikácia, ktorá je schopná prehrávania Adobe Flash videí priamo vo vašom smartfóne pomocou vzdialenej konverzie videí do podporovaného formátu. Samostatné videá môžete do aplikácie vkladať ako odkazy, kopírovaním, prípadne môžete využiť dostupný plugin do internetového prehliadača Safari. Súčasťou aplikácie je aj tzv. „Media Hub“, v ktorom si môžete prezerať videá tisícky užívateľov v už skonvertovanom formáte. Aplikácia VideoQ je univerzálnou aplikáciou, ktorá bezproblémovo funguje ako na Apple iPade tak aj na iPhone a jej cena je 2,99 €.

VideoQ

AppsRulezz

V obchode s aplikáciami pre iOS okrem množstva iných aplikácií nájdete aj novinku s názvom AppsRulezz. Táto aplikácia, ktorá svojím názvom najviac pripomína modernú mládež ponúka na jednom mieste prehľadný zoznam mobilných aplikácií vytvorených výhradne slovenskými a českými vývojármi. V aplikácii nájdete aj výtvory víťazov prvej súťaže mobilných aplikácií na Slovensku s názvom AppsRulezz 2011. Katalóg slovenských a českých aplikácií vznikol spoluprácou organizátorov súťaže a portálu Appky.sk, pričom jednotlivé aplikácie sú zoradené do jednotlivých kategórií, podľa dátumu pridania alebo podľa obľúbenosti. V tomto katalógu slovenských a českých aplikácií si tak môže každý jednoducho nájsť tú svoju obľúbenú aplikáciu, z ktorých je väčšina lokalizovaná do nášho rodného jazyka, prípadne do češtiny. Aplikácia AppsRulezz je zadarmo dostupná v App Store.

AppsRulezz

ICQ

Oficiálna aplikácia, ktorá slúži pre komunikácii pomocou protokolu ICQ sa po dlhom čase dočkala veľkej aktualizácie pre platformu Apple iOS. Okrem podstatných zmien v prostredí aplikácie, ktoré v najnovšej verzii ladia s celým operačným systémom iOS prináša nová verzia lepšiu správu napájania, zlepšenie stability celej aplikácie ale aj možnosti prihlásenia sa ako neviditeľný užívateľ, prípadne rýchleho zobrazenia všetkých blokovaných kontaktov. Potešením je možnosť prihlásenia sa na viac kont ICQ alebo možnosť komunikácie s vašimi priateľmi na najväčšej sociálnej sieti Facebook. Oficiálna aplikácia ICQ je zadarmo dostupná v App Store.

ICQ

Fotky: Autor, iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.