Reklama
  • #iOS
  • 3 min.
  • 31.7.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (21.časť)

Marek Šimunek

Tak ako ste si už zvykli pondelok patrí seriálu venovanému aplikáciám pre našich miláčikov s nahryznutým jabĺčkom v logu. V dnešnej časti sa pozrieme na súborového manažéra pre iPhone, navštívime sociálnu sieť Google+ a nezabudneme ani na relax pri hre.

Apple iPod Touch 64 GB

Air Sharing

Aj napriek tomu, že súborový manažér v operačnom systéme iOS nemá až také uplatnenie ako u konkurenčných platforiem, je vhodné mať vo svojom smartfóne takúto aplikáciu, ktorá sa istotne hodí na rýchlu správu dokumentov, fotografií a podobne. Práve pre tento účel slúži aplikácia Air Sharing, ktorá je v App Store dostupná pre iPhone za 2,39 €, prípadne vo verzii pre iPad za 7,99 €. Vďaka aplikácií Air Sharing môžete svoje iOS zariadenie pripojiť prostredníctvom Wi-Fi siete ako externý disk, prípadne pristupovať k uloženým súborom z internetového prehliadača vášho počítača. Nechýba ani možnosť prezerania súborov v rôznych formátoch alebo prístup k prílohám prijatým pomocou emailového klienta vo vašom iOS zariadení. Priamo z aplikácie si môžete nastaviť prístup aj k množstvu internetových úložísk ako napríklad Dropbox, CloudMe, MyDisk a množstvo iných. Súbory môžete okrem prezerania aj premenovať, kopírovať, mazať, vyhľadávať medzi nimi alebo pracovať s archivovanými súbormi vo formáte ZIP.

Air Sharring

Airport Mania 2: Wild Trips

Airport Mania 2 je pokračovaním veľmi obľúbenej hry, ktorá získala niekoľko ocenení v roku 2009. Márne by ste v nej hľadali prepracované grafické efekty avšak prostredie, ktoré je ako vystrihnuté z rozprávky vás okamžite pohltí. Lietadlá v hre Airport Mania 2 akoby predstavovali samostatné osobnosti a majú dokonca aj oči. Dostanete sa do úlohy letového manažéra na preplnenom letisku kde je vašou povinnosťou zabezpečiť plynulú prevádzku celého letiska, pričom sa musíte vyhýbať meškaniam jednotlivých letov. Hra obsahuje 79 levelov na 9-tich rôznych letiskách, pričom ďalšie levely a letiská budú postupne pribúdať vo forme aktualizácii hry. Airport Mania 2 je v App Store dostupná za príjemných 0,79 € a ak vás už nebavia všemožné „strielačky“ tak bude možno práve Airport Mania 2 tým správnym relaxom pre vás.

Airport Mania 2: Wild Trips

Google+

Google+ ako už istotne viete je najnovší počin tohto vyhľadávacieho giganta na tému sociálna sieť. Aj napriek tomu, že Google+ sa ešte stále nachádza len v testovacej prevádzke, má vďaka možnosti odosielania pozvánok priateľom už v súčasnosti množstvo užívateľov, medzi ktorými nájdete aj majiteľov iOS zariadení. Ak už teda používate Google+ na svojom počítači a radi by ste túto sociálnu sieť používali aj na svojom iPhone alebo iPode Touch, nájdete v App Store aplikáciu Google+, ktorá vám k tomuto účelu vynikajúco poslúži. Upozorňujeme však, že táto aplikácia je momentálne dostupná iba v americkej verzii App Store, takže budete potrebovať to správne konto. Rovnako ako aplikácia pre Android aj tá pre iOS obsahuje prístup ku všetkým častiam služby Google+ a ponúka aj možnosť rýchleho posielania správ medzi skupinami užívateľov tejto služby pomocou aplikácie „Huddle“. Nechýba ani možnosť vyhľadávania priateľov a vytváranie, či úprava kruhov vašich priateľov. Aplikácia Google+ je dostupná zadarmo.

Google+

Fotky: Autor, iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.