Reklama
  • #iOS
  • 3 min.
  • 17.7.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (19.časť)

Marek Šimunek

Devätnástu časť seriálu venovaného aplikáciám pre iOS začneme jednoduchou aplikáciou, ktorá z vašej fotografie vytvorí umelecké dielo známeho amerického maliara, pozrieme sa na Francúzsko z vtáčej perspektívy a nakoniec sa necháme navigovať Nokia online mapami určenými pre iOS zariadenia.

Apple iPad 2

The Warhol: D.I.Y. POP

Patríte k milovníkom umenia, ktorý dokážu oceniť umelecké diela známeho amerického maliara Andyho Warhola, avšak cenové relácie jeho diel sú príliš vzdialené vaším možnostiam? Nie je nič jednoduchšie ako si vytvoriť vlastné umelecké dielo, ktoré navyše nebude obsahovať kresbu neznámej osoby ale priamo vašu fotografiu. Presne k tomuto účelu slúži aplikácia The Warhol: D.I.Y. POP, ktorú nájdete v App Store za príjemných 0,79 €. Pomocou tejto jednoduchej aplikácie môžete rýchlo vytvoriť z akejkoľvek fotografie vytvorenej vaším iOS zariadením obraz ako keby ho maľoval sám majster Andy Warhol. Aplikácia vás v niekoľkých jednoduchých krokoch prevedie postupným upravovaním fotografie, až nakoniec vznikne z vašej bežnej fotografie umelecké dielo. Navyše môžete vaše výtvory zdielať pomocou Facebooku alebo Twitteru a na stránke www.warhol.org, kde bude od 11. Júla denne vyberaná jedna fotografia, ktorá bude po dobu 15-tich dní umiestnená v múzeu Andyho Warhola.

The Warhol: D.I.Y. POP

Above France

Aplikácia Above France je ako už aj jej názov napovedá je určená najmä pre milovníkov tejto nádhernej krajiny, prípadne pre cestovateľov, ktorý už Francúzsko navštívili alebo sa len chystajú navštíviť. Prepracovanosť a kvalitu aplikácie predpovedá už spojenie National Geographic Travel a Fotopedia, pričom aplikácia samotná je prezentovaná ako milostný dopis vytvorený pomocou fotoaparátu a helikoptéry. Aplikácia zobrazuje tisícky zaujímavých miest, ktoré môžete v tejto nádhernej krajine objaviť avšak z vtáčej perspektívy. Vďaka kombinácii jedinečných obrázkov a textu spoznáte Francúzsko v takej forme ako ste doposiaľ nemali možnosť. Aplikácia je dostupná za 2,39 € v App Store, pričom za rovnakú cenu má verzia určená pre Apple iPhone alebo iPod Touch, avšak skutočný zážitok získate až v aplikácii určenej pre jablčný tablet, kde si užijete nielen fotografie ale aj popis na podstatne väčšej ploche.

Above France

Nokia Maps 3.08

Vývojári z Nokia Beta Labs uviedli minulý týždeň beta verziu online máp Nokia Maps 3.08. Tá okrem niekoľkých zmien prináša novinku, ktorou je možnosť využiť túto bezplatnú navigáciu aj na zariadeniach s Apple iOS. Získate tak možnosť bezplatnej navigácie ako v prípade Nokia smartfónov s operačným systémom Symbian, bohužiaľ bez podpory hlasovej a offline navigácie, nakoľko pre navigovanie je využívaná internetová stránka. Pre spustenie nových Nokia Maps postačí v internetovom prehliadači zadať adresu m.maps.ovi.com. Okrem klasickej mapy a satelitného zobrazenia ponúkajú online mapy Nokie aj zobrazenie MHD mapy aj s jednotlivými zastávkami. Nechýba samozrejme možnosť naplánovania trasy pre vozidlo ale aj chodca a možnosť vyhľadávania záujmových bodov. Online mapy Nokia Maps 3.08 sú dostupné zadarmo.

Nokia Maps 3.08

Fotky: Autor, iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.