Reklama
  • #iOS
  • 4 min.
  • 10.7.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (18.časť)

Marek Šimunek

Dnes sa bližšie pozrieme na prepracovanú aplikáciu umožňujúcu prístup a správu FTP serveru, objavíme slovenskú aplikáciu na predpoveď počasia s databázou 2 885 slovenských miest a naučíme sa rýchlo a efektívne anglicky len pomocou iPhonu.

Apple iPhone 4

FTPOnTheGo

Ak potrebujete pristupovať k FTP serveru aj z vášho iOS zariadenia výborne vám k tomuto účelu poslúži aplikácia FTPOnTheGo, ktorá je v App Store dostupná za pomerne vysokú cenu 5,49 €. Aj keď sa táto cena môže zdať vzhľadom k iným aplikáciám pomerne vysoká FTPOnTheGo sa vám odvďačí svojou širokou škálou využitia. Okrem možnosti prehľadávania, uploadu a downloadu súborov priamo zo servera, úpravy textových súborov pomocou zabudovaného textového editora, prípadne možnosti priameho upravovania web stránok z rozhrania aplikácie pomocou zabudovaného internetového prehliadača bez nutnosti opustenia aplikácie, nechýbajú ani pokročilé funkcie ako otváranie alebo priame vytváranie zip archívov, importovanie súborov priamo z emailu alebo akejkoľvek aplikácie, ktorá podporuje export súborov a množstvo iného. Okrem bežnej verzie je v App Store dostupná aj Pro verzia za cenu 7,99 €, ktorá pridáva podporu pre Apple iPad a pre pohodlnejšiu prácu využíva jeho veľkú obrazovku.

FTPOnTheGo

Najlepšie počasie Lite

O aplikáciách na predpoveď počasia sme už písali viackrát. Konečne tu však máme rýdzo slovenskú aplikáciu, v ktorej sa nebudete musieť obávať, či bude schopná zobraziť vaše mesto, nakoľko aplikácia ponúka detailnú predpoveď počasia pre 2 885 miest na Slovensku a je lokalizovaná do nášho rodného jazyka. Nechýba predpoveď na nasledujúcich 15 dní spolu s detailnou hodinovou predpoveďou pre dané miesto. Aplikácia ďalej ponúka informácie o vetre, tlaku, vlhkosti a zrážkach, ktoré sú doplnené animáciami. Pri prvom spustení aplikácia automaticky zistí vašu polohu a ponúkne predpoveď pre danú lokalitu, pričom lokalizačné služby ostanú spustené na pozadí, takže ak chcete šetriť energiu vašej batérie odporúčam vypnúť lokalizačné služby pre túto aplikáciu hneď potom ako si nastavíte zvolené mesto. Aplikácia Najlepšie počasie Lite je dostupná zadarmo v App Store, pričom na začiatok augusta sa plánuje spustenie platenej verzie, ktorá ponúkne ešte podrobnejšie informácie o počasí na Slovensku.

Najlepšie počasie Lite

Klasická angličtina SK

Aplikácia Klasická angličtina SK je určená na výuku anglického jazyka pomocou unikátnej metódy iSmartLanguage, ktorá je vedecky podložená a predstavuje najefektívnejšiu metódu výuky cudzích jazykov pre samoukov. Jednotlivé časti obsiahnuté v aplikácii sú založené najmä na situáciách, v ktorých sa môžete bežne ocitnúť. Vo verzii, ktorá je dostupná zadarmo v App Store si môžete vyskúšať ako sa s aplikáciou pracuje a čo všetko vám môže priniesť. Následne si priamo z aplikácie môžete zakúpiť jednotlivé lekcie s hlasovým sprievodom a vaše učenie sa môže začať. Aplikácia je výnimočná v tom, že sa neučíte jednotlivé slovíčka ani nudnú gramatiku, ale všetky tieto vedomosti získate podvedome bez nutnosti neobľúbeného bifľovania. Celý komplet, ktorý si môžete v aplikácii zakúpiť za 19,99 € obsahuje 6,5 hodiny zvukových nahrávok, 4 051 unikátnych slov, ktoré sa naučíte v 18-tich lekciách. Samozrejme si v aplikácii môžete zakúpiť aj jednotlivé lekcie venované jednotlivým okruhom ako je napríklad reštaurácia, hotel, zábava a množstvo iných za ceny od 3,99 € za lekciu.

Klasická angličtina SK

Fotky: Autor

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.