Reklama
  • #iOS
  • 4 min.
  • 3.7.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (17.časť)

Marek Šimunek

Dnešná časť pravidelného seriálu o aplikáciách pre iOS zariadenia bude obsahovať unikátnu aplikáciu na predpoveď počasia, ktorá zvládne predpovedanie až na 12 mesiacov dopredu, súčasne sa poistíme pred tým ako vyrazíme na dovolenku vďaka jednoduchej aplikácii od poisťovne Union a postaráme sa o monitorovanie našej kancelárie len pomocou iPhonu a počítaču Apple.

Apple iPhone 4

wt360 Pro

Určite si poviete, že v App Store nájdete neskutočné množstvo aplikácií schopných predpovedať počasie a rovnako sa o podobne zameraných aplikáciách popísalo už tony textu. Jedna z nich ma však zaujala z jedného zaujímavého dôvodu. Predstavte si, že budete schopný predpovedať počasie pre vašu lokalitu s ročným predstihom. Znie to ako fikcia? Vďaka aplikácii wt360 Pro je to však možné. Táto aplikácia, ktorá je v App Store dostupná za príjemných 0,79 € totižto zvládne predpoveď až na rok dopredu. Okrem tejto funkcie sa samozrejme môžete spoľahnúť aj na detailnú predpoveď na nasledujúcich 15-tich dní s rozdelením na jednotlivé hodiny. Budete tak vedieť aké počasie vás čaká počas víkendovej grilovačky s priateľmi. Nechýba ani animované zobrazenie teplotnej mapy v jednotlivých regiónoch zemegule.

wt360 Pro

iVigilo Dashboard

Bezpečnosť všetkých odložených vecí je nie len v dnešnej dobe dôležitá. Pre ochranu vášho majetku existuje nespočetné množstvo sofistikovaných riešení. Vedeli ste však, že k ochrane alebo monitorovaniu určeného priestoru môžete využiť aj váš iPhone v spojení s počítačom Apple? Presne k tomuto účelu slúži aplikácia iVigilo Dashboard, ktorá je v App Store dostupná za cenu 3,99 €. Aplikácia využíva integrovanú webkameru vášho Macu spolu s jeho polohovými senzormi pre monitorovanie diania v jeho okolí. Po nastavení komunikácie medzi vaším iPhonom a počítačom, v ktorom je nainštalovaný softvér iVigilo Alert Centre totižto môžete byť diaľkovo cez Wi-Fi alebo mobilnú sieť upozornený na akýkoľvek pohyb v danej miestnosti, na pokus o premiestnenie vášho počítača, alebo na niektoré systémové hodnoty ako je pokles batérie pod určitú hodnotu alebo množstvo iných systémových hlásení. V aplikácií pritom nechýba ani prehľad predchádzajúcich upozornení a priame streamovanie obrazu s webkamery vo vašom počítači, čím si rýchlo viete overiť čo sa práve v danej miestnosti deje.

iVigilo Dashboard

Union mobilné poistenie cez SMS

Poisťovňa Union prináša pre svojich zákazníkov pred začiatkom dovolenkovej sezóny novú možnosť rýchleho poistenia pomocou špeciálnej aplikácie určenej pre operačný systém Apple iOS a Google Android. Aplikácia ponúka všetky výhody už dávnejšie predstaveného SMS poistenia v jednoduchšom prostredí a vy sa tak môžete kedykoľvek pred vycestovaním poistiť. V bezplatnej aplikácii dostupnej v App Store tak non-stop nájdete možnosť uzatvorenia cestovného poistenia, poistenia liečebných nákladov v zahraničí, poistenia nákladov na zásah Horskej služby ale aj krátke úrazové poistenie v dvoch rizikových skupinách, turista a šport. Nespornou výhodou tohto riešenia istotne je, že poistenie je platné okamžite a je dostupné pre všetkých troch slovenských mobilných operátorov, pričom poistiť sa môžete aj zo zahraničia. Po uzatvorení poistenia sa teda poplatok za dané poistenie automaticky odráta z vášho kreditu, prípadne sa pripočíta k vašej faktúre a užívateľ sa tak nemusí obávať žiadnych dodatkových platieb.

Union mobilné poistenie cez SMS

Fotky: Autor, iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.