Reklama
  • #iOS
  • 3 min.
  • 19.6.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (15.časť)

Marek Šimunek

Leto sa blíži a počas prázdnin istotne vytvoríte veľké množstvo fotografií. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, ktoré budete chcieť uchrániť pred nepovolanými očami a tak si dnes predstavíme aplikáciu, ktorá vybrané fotografie dostatočne ukryje. Súčasne si predstavíme vynikajúci prehrávač Xvid videí pre iOS a letné opaľovanie si spríjemníme hrou, v ktorej nám pomôžete zachrániť našu planétu pred príšerkami z vesmíru.

Apple iPhone 4

Private Photo

Takmer každý z nás má v telefóne určité fotografie, ktoré sú určené len úzkemu kruhu blízkych. Presne z tohto dôvodu vznikajú aplikácie schopné zaheslovať fotografie, tak aby sa k nim nepovolaná osoba nedostala. Jednou z takýchto aplikácií je aj Private Photo, ktorú nájdete zadarmo v App Store vo verzii pre iPhone, iPod Touch ale aj iPad. Aplikácia umožňuje importovať fotografie priamo z galérie, prípadne z iTunes ale aj vytváranie nových fotografií pomocou integrovanej kamery. Vaše fotografie môžete následne triediť do jednotlivých zložiek s vlastnými menami. Pre každú takto vytvorenú zložku si môžete následne určiť samostatné heslo zložené zo štyroch čísel a navyše nechýba ani možnosť nastaviť heslo pre celú aplikáciu, ktoré bude potrebné pri jej spustení. Takto roztriedené fotografie môžete následne prehrávať ako prezentácie, označovať si obľúbené fotografie, zdielať ich s priateľmi na sociálnych sieťach alebo pomocou emailu, prípadne medzi jednotlivými fotografiami rýchlo vyhľadávať.

Private Photo

CineXplayer

Ak radi vo svojom iPhone, iPode Touch alebo iPade sledujete filmy, nemala by vašej pozornosti ujsť aplikácia CineXplayer, ktorá umožňuje prezeranie Xvid videí na týchto zariadeniach bez nutnosti komplikovaného prevodu do podporovaného formátu videa. Po inštalácii aplikácie prenesiete videá v obľúbenom formáte Xvid priamo do iPhone a následne si môžete užívať kvalitné videá. Aplikácii nechýba plná podpora titulkov alebo funkcia automatického spustenia filmu presne tam kde ste daný film naposledy dopozerali. Poteší možnosť uzamknutia rotácie obrazovky ale aj priame vymazávanie filmov z aplikácie bez nutnosti pripojenia k iTunes. Ak vlastníte TV-Out kábel pre vaše iOS zariadenie, môžete si videá užiť aj na televízore v podstatne vyššej kvalite. Aplikáciu CineXplayer nájdete v App Store za cenu 1,59 € pre iPhone a iPod Touch a za 2,39 € pre Apple iPad.

CineXplayer

Mooniz

Mooniz je jednoduchá hra, ktorá vám spríjemní akékoľvek voľné chvíľky. Mooniz sú malé kreatúry, ktoré sa chystajú na inváziu zeme a vašou úlohou je zachrániť našu planétu pred nimi, tak že sa budete snažiť vždy trafiť čo najviac týchto potvoriek rovnakej farby vedľa seba. Pozor si však musíte dávať na to, že vždy si musíte vybrať minimálne tri potvorky rovnakej farby umiestnené vedľa seba, lebo inak prichádzate o cenné body a budete musieť pre dokončenie levelu počkať na záchranný balíček. Hra je doplnená zvukovými efektmi a plne podporuje vysoké rozlíšenie Retina displeju. Samozrejme nechýba ani podpora Game Center a s vašimi najlepšími výsledkami sa môžete podeliť aj s priateľmi na sociálnej sieti Facebook. Hra Mooniz je v App Store dostupná pre iPhone a iPod Touch a po skrátenú dobu je zadarmo, takže neváhajte a pomôžte zachrániť našu planétu už dnes.

Mooniz

Fotky: Autor

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.