Reklama
  • #iOS
  • 4 min.
  • 3.6.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (13.časť)

Marek Šimunek

Po náhľade na trojicu aplikácií pre iPad sa v dnešnej časti opätovne vraciame k aplikáciám pre jeho menších súrodencov, aj keď sa úplne nevyhneme ani iPadu. Dnes sa teda pozrieme na navigáciu popredného výrobcu, zmeriame si preťaženie v aute a naučíme sa koncentrovať pri tvorení textov na iPade.

Apple iPad

iGo primo

V App Store nájdete niekoľko alternatívnych navigačných aplikácií od známych aj menej známych výrobcov. Medzi tie známejšie istotne patrí iGo My Way, ktorá nedávno prešla veľkou aktualizáciou a v súčasnosti ju môžete v App Store nájsť pod názvom iGo primo. Aktualizácia priniesla vyše 100 vylepšení oproti predchádzajúcim verziám. V iGo primo tak nájdete napríklad realistické 3D náhľady križovatiek, Google vyhľadávanie, replikáciu dopravných značiek, chytrú históriu, ktorá preberá predchádzajúce adresy na základe dňa, hodiny a polohy používateľa, alebo funkciu Time sense, ktorá pri výpočte trasy berie do úvahy čas, v ktorom sa na cestu chystáte. V dnešnej dobe vysokých cien pohonných hmôt však istotne príde vhod funkcia „Zelená trasa“, ktorá vypočítava trasu s čo najmenšou spotrebou a emisiami CO2. Priamo v aplikácii si môžete zakúpiť službu dopravných informácií alebo 3D zobrazenie terénu. Aplikácia je dostupná v niekoľkých verziách, pričom tá najlacnejšia s mapami východnej Európy vás bude stáť 29,99 €. Ak ste však už predtým vlastnili navigáciu iGo My Way môžete novú verziu získať vo forme bezplatnej aktualizácie.

iGo primo

Porsche gForce app powered by Mobil1

Takmer v každom vodičovi drieme duša pretekára. Ten pocit keď môžete na okruhu vystreliť plnou rýchlosťou a užívať si pocit voľnosti je na nezaplatenie. Ak by ste chceli zistiť aké preťaženia dosahujete počas svojich testovacích jázd, určite siahnite po novej aplikácii Porsche gForce app. Aplikácia pomocou veľkých čísel zobrazuje vaše aktuálne preťaženie, aktuálnu rýchlosť a čas. Stačí váš iPhone umiestniť do správnej polohy podľa návodu a akcelerometer spolu s GPS modulom sa postarajú o ostatné. Porsche gForce app ukladá vaše jednotlivé jazdy do pamäte a vy si tak môžete rýchlo prezrieť najlepšie dosiahnuté hodnoty, medzi ktorými nechýba maximálna dosiahnutá rýchlosť, priemerná rýchlosť a samozrejme aj maximálne pretaženie počas jednotlivých jázd. Vaše výsledky následne môžete jednoducho zdieľať s priateľmi cez Twitter alebo emailom. Aplikácia je v App Store dostupná zadarmo.

Porsche gForce app

OmmWriter for iPad

Ak patríte k ľudom, ktorí na svojom iPade často vytvárajú dlhé texty a nie vždy sa dokážete plnohodnotne sústrediť na to čo práve píšete, bude pravdepodobne práve pre vás tým najlepším riešením jednoduchý textový editor OmmWriter for iPad. OmmWriter, ktorý je pomerne dlhý čas dostupný pre stolové počítače tak môžete konečne mať aj vo svojom iPade. Zbytočne by ste v ňom však hľadali pokrokové funkcie pre formátovanie textu. Jeho úloha je totižto iba vytváranie textov bez rušivých vplyvov. OmmWritter je totižto aplikácia, ktorá vypne všetky notifikácie a počas písania sa tak môžete plne sústrediť iba na text. Aplikácia pracuje v fullscreen režime a jej súčasťou sú rôzne témy spolu so zmenenou klávesnicou pre pohodlnejšie písanie textov. Ak sa chcete skutočne sústrediť na 100 %, tak využite aj relaxačnú hudbu, ktorá je súčasťou aplikácie. Ak OmmWriter vyskúšate sami uvidíte, že vám pomôže v sústredení sa na prácu a vy tak budete potrebovať oveľa menej času na vytvorenie textu, ktorý potrebujete. OmmWriter je dostupný v App Store za cenu 3,99 €.

OmmWritter

Fotky: Autor, iTunes

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.