Reklama
  • #iOS
  • 4 min.
  • 27.5.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (12.časť)

Marek Šimunek

Keďže sa do našej redakcie dostala druhá generácia obľúbeného jablčného tabletu, ktorého test si budete môcť prečítať v nasledujúcom čísle BCMOBIL & TECHBOX, venujeme dnešnú časť pravidelnej rubriky práve trom aplikáciám určeným priamo pre tablety od Apple. Pozrieme sa ako jednoducho čítať aktuálne informácie priamo na iPade, získame prehľad o akciových cenách aplikácií v App Store a samozrejme nezabudneme ani na relax v podobe hry.

Apple iPad 2

Flipboard

Flipboard je vynikajúca čítačka správ, ktorá získala ocenenie aplikácia roka. Jej úlohou je na jednom mieste združovať informácie z portálov, ktorým sa denne venujete. Okrem článkov s rôznou tematikou môžete pomocou Flipboardu pristupovať aj ku kontám na sociálnych sieťach Facebook a Twitter, pričom sa nezabudlo ani na možnosť interakcie s jednotlivými príspevkami na sociálnych sieťach.  Všetky informácie sú zobrazené v efektnej virtuálnej knižke, ktorou si postupne listujete. Ak už máte nastavené kontrolovanie najnovších článkov pomocou RSS čítačky Google Reader, Flipboard vás nesklame ani v tomto ohľade. Priamo do aplikácie totižto môžete integrovať vaše Google konto. Jednotlivé články sú pritom zobrazené vo forme náhľadov a po rozkliknutí sa vám zobrazí celý článok. Tou najlepšou vlastnosťou Flipboardu je jeho dostupnosť zadarmo a tak stojí minimálne za vyskúšanie.

Flipboard

AppShopper

Ako už napovedá názov aplikácie, AppShopper slúži najmä na uľahčenie nakupovania aplikácií pre váš iPad. V App Store je totižto nespočetné množstvo veľmi užitočných aplikácií a nie vždy sa vám podarí zaregistrovať zlacnenie aplikácie na určitú obmedzenú dobu. Tu prichádza na scénu AppShopper, pomocou ktorého môžete jednoducho sledovať aplikácie dostupné v App Store a zamerať sa na tie, ktoré sú práve v tom momente a dostupné zadarmo alebo za zvýhodnenú cenu. Okrem obľúbených a odporúčaných aplikácií si môžete v aplikácii vytvárať aj zoznamy žiadaných aplikácií. Tie predstavujú aplikácie, ktoré ešte nevlastníte ale radi by ste si ich zakúpili za zvýhodnenú cenu. AppShopper vás automaticky upozorní ak cena niektorej zo sledovaných aplikácií poklesne a vám tak neujde žiadna výhodná kúpa. Aplikácie môžete priamo nakupovať a taktiež označiť tie, ktoré už vlastníte. AppShopper vás bude následne automaticky upozorňovať ak bude dostupná aktualizácia pre niektorú z vašich aplikácií. AppShopper je zadarmo dostupný okrem iPadu aj na iPhone.

AppShopper

Virtual City HD

Apple iPad nie je určený len na prácu ale aj na zábavu. Jednou z množstva hier, ktoré vás môžu na tomto výnimočnom tablete osloviť je aj Virtual City HD. Vašou úlohou je od základov vytvoriť mesto so všetkým čo k tomu patrí a následne ho riadiť tak aby boli spokojný nielen obyvatelia vášho mesta ale aby firmy, ktoré ste v meste vybudovali prinášali maximálny zisk. Musíte sa starať o spokojnosť vášho obyvateľstva a zabezpečovať im pracovné miesta, kultúrne a športové vyžitie a denno denne ich zásobovať potravinami. Samozrejme počas budovania vášho nového mesta nesmiete zabudnúť ani na ekológiu a tak sa musíte postarať aj o recykláciu odpadu. Hra Virtual City HD je v App Store dostupná za 5,49 €, avšak vyskúšať ovládanie a prostredie hry si môžete aj v obmedzenej bezplatnej verzii s prívlastkom „Free“.

Virtual City HD

Foto: Autor

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.