Reklama
  • #iOS
  • 4 min.
  • 13.3.2011

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (1.časť)

Marek Šimunek

Pripravili sme pre vás pravidelnú rubriku, ktorá vám každý pondelok prinesie trojicu aplikácií pre obľúbený operačný systém Apple iOS. V prvej časti vám predstavíme hru pre zlepšenie vašej anglickej slovnej zásoby, alternatívny prehliadač s podporou prehrávania Flash videí a aplikáciu, ktorá vám za niekoľko sekúnd povie, akú skladbu práve počúvate.

Apple iPod Touch

Boggle

Ak patríte k tým z nás, ktorí si stále zlepšujú svoje vedomosti z anglického jazyka a radi testujete svoju slovnú zásobu, je hra Boggle určená práve vám. Za vývojom tejto jednoduchej a cenovo nenáročnej hry stojí svetová spoločnosť EA Games. Vaša úloha je jednoduchá. V časovom limite troch minút musíte nájsť čo najviac slov, pričom čím dlhšie slovo nájdete, tým viac bodov získate. Jednotlivé písmená daného slova musia byť umiestnené vedľa seba. Okrem jednoduchého režimu máte k dispozícii aj pokročilý režim, v ktorom sa vám po každom nájdenom slove mení rozloženie jednotlivých písmen. Hru Boggle môžete hrať sami, alebo ako dvojica na jednom zariadení, pričom po uplynutí časového limitu nasleduje druhý hráč. Vaše súkromné úspechy môžete zdieľať pomocou aplikácie Game Center vo vašom iPhone alebo iPod Touch. Hru Boggle nájdete v App Store vášho iOS zariadenia za cenu 0,99 €.

Boggle

Skyfire 3.0

Skyfire je alternatívny prehliadač k mobilnej verzii Safari, ktorého hlavnou výhodou oproti Safari, je možnosť prezerania Flash videí vo vašom iOS smartfóne. Najväčší nedostatok mobilného Safari rieši Skyfire s prehľadom. Ak navštívite stránku obsahujúcu Flash video, prehliadač Skyfire ho automaticky detekuje a po jeho analýze vám ponúkne možnosť prehrať video. Video je konvertované priamo na serveroch Skyfire a následne odosielané do vášho zariadenia v reálnom čase. Aplikácia však nie je všemocná a okrem nemožnosti zobrazenia Flash reklám a hier si často neporadí s niektorými videami. Vývojári aplikácie však neustále rozširujú možnosti a podporované formáty. Okrem možnosti prehrávania Flash obsahu ponúkne Skyfire prezeranie stránok na viacerých oknách, správu záložiek a histórie, možnosť zobrazenia stránok v mobilnej alebo štandardnej verzii, či nastavenia bezpečného obsahu. Priamo z aplikácie môžete kontrolovať aj vaše kontá na sociálnych sieťach Facebook a Twitter, ku ktorým sú priradené samostatné tlačidlá. Aplikácia je dostupná za cenu 2,99 € v App Store.

Skyfire 3.0

Shazam

Predstavte si situáciu, že v rádiu hrajú pesničku, ktorá sa vám veľmi páči a vy si neviete spomenúť na jej názov alebo autora. Presne v takomto prípade vám príde vhod aplikácia Shazam, ktorá v priebehu niekoľkých sekúnd porovná skladbu s rozsiahlou databázou a poskytne vám kompletné informácie o danej skladbe. Okrem názvu a autora skladby získate možnosť vyhľadať text k danej skladbe, prípadne si pozriete kedy v najbližšej dobe, a kde sa bude konať koncert daného autora alebo skupiny. Tiež si priamo z aplikácie môžete zakúpiť danú skladbu v iTunes, čo bohužiaľ neplatí pre Slovensko. Taktiež si môžete pozrieť videá a videoklipy k skladbe na YouTube. Vaše označené skladby môžete jednoducho zdieľať s priateľmi pomocou sociálnych sietí Twitter a Facebook, alebo odoslať link na skladbu cez email. Aplikácia Shazam je dostupná zadarmo v App Store, avšak jej neplatená verzia poskytuje možnosť označiť maximálne 5 skladieb do mesiaca. Ak by ste chceli zisťovať informácie o viacerých skladbách, môžete si zakúpiť ročnú licenciu za 3,99 €, prípadne doživotnú licenciu za 5,99 €.

Shazam

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.