Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Testujeme robotickú kosačku Husqvarna Automower 450X

Testujeme robotickú kosačku Husqvarna Automower 450X
Števo Porubský
Testujeme robotickú kosačku Husqvarna Automower 450X

V redakcii máme radi všetko, čo sa týka techniky a technológií. Po robotických vysávačoch sme sa najnovšie dostali aj k špičkovej robotickej kosačke Husqvarna Automower 450X. Novinka na našom trhu je neskutočná. Pozrite si zábery z jej inštalácie.

Pozrite si

Husqvarna Automower 450X – drahá, ale výborná robotická kosačka

Husqvarna Automower 450X má všetko na čo si spomeniete. Chcete kosiť veľkú plochu? Žiadny problém, pričom ani nebudete vedieť, že kosí. Po prvých metroch sme mohli počuť, aká je tichá.

Chcete mobilnú appku, cez ktorú ju budete sledovať i nastavovať? Ani to nie je problém. Bojíte sa, aby nezmokla? Na také niečo môžete zabudnúť, kosiť bude aj v najväčšom lejaku…

Na inštaláciu sme si nemohli zvoliť lepší termín, ako poriadne pochmúrny deň plný prehánok. Samozrejme, keď chce človek niečo robiť na záhrade, tak musí pršať. To nás ale neodradilo.

Prvým krokom je však natiahnutie navádzacieho vodiča, ktorý ohraničuje územie, ktoré Automower 450X kosí.

Dá sa to robiť aj ručne, pribíjaním kábla do zeme plastovými kolíkmi, no kto by to robil, keď to môžeme spraviť strojovo. Tento taliansky zázrak dokáže vodič „zakopať“ do zeme bez toho, aby poškodil trávnik.

Ryha po tenkom pluhu je viditeľná, no po pár dňoch až týždňoch zmizne. Opäť ju zarastie tráva.

Na otázku, prečo je drôt tak ďaleko od okraja trávnika sme dostali jednoduchú odpoveď. Husqvarna Automower 450X je dostatočne múdra na to, aby sa dostala až za navádzací vodič. Dokáže ho prejsť až do 50 cm.

Zavádzací stroj na vodič sa hodí aj v ťažšie dostupných miestach. Toto robiť ručne v takomto počasí by sme veru nepriali nikomu. Stoj to má za pár minút. Ak sa nič neudeje.

Zákon schválnosti. Vodič sa roztrhol. Na to, aby Automower 450X nemal problém s navigáciou ale musí byť obvod spojený.

Na opätovné spojenie poslúžia špeciálne spojky s vodivým gélom.

Pršať nie a nie prestať. Našťastie pán Vaverčák, Automower Expert na Slovensku sa nenechal odradiť.

Konečne je vodič natiahnutý v trávniku. Už len pár drobností, a Automower 450X môže kosiť. Teda takmer. Najskôr je potrebné spojiť celý obvod na nabíjaciu stanicu.

Potom sa ukotví jej podložka do zeme špeciálnymi skrutkami.

A je to. Nastavenia v menu netrvajú dlho. PIN je potrebný. Bez neho by mohol ktokoľvek Automower zobrať zo záhrady a zmiznúť. Našťastie Husqvarna to domyslela do posledného detailu.

Tento top model má GPS modul, takže ak by sa aj niekomu podarilo prekonať PIN kód, cez smartfón viete presne, kde sa Automower 450X nachádza.

Viac už ale v recenzii, ktorá na vás čaká v letnom dvojčísle. Musíme totiž počkať na výsledok kosenia tejto našej redakčnej džungle.

Zatiaľ ešte pár záberov z kosenia v konečne peknom počasí:

 

Zdroj