Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TEST APLIKÁCIE: mBank SK 2.0

TEST APLIKÁCIE: mBank SK 2.0
Roman Calík
TEST APLIKÁCIE: mBank SK 2.0

Banky sa presťahovali už aj do našich smartfónov či tabletov. Snaha bánk ponúknuť možnosť správy účtov cez mobilné aplikácie nás teší. Appky sú však rôzne, niektoré zaspali dobu, iné udávajú trendy. Jednu z najlepších bankových aplikácií má v súčasnosti mBank. Je moderná, prehľadná a ponúka množstvo funkcionalít, ktoré vás potešia pri každodennom používaní.

Test aplikcie mBank SK 2.0

Každú bankovú aplikáciu je potrebné najskôr aktivovať. Aplikáciu mBank SK 2.0 si aktivujete po prihlásení sa do nového webového rozhrania internet bankingu a odoslaní SMS kódu na vaše telefónne číslo. Potom stačí zadať PIN kód, ktorý budete pre prístup k aplikácii používať. Prvé, čo si na aplikácii všimnete, je moderné a prehľadné prostredie. Ešte pred samotným prihlásením sa do aplikácie máte možnosť náhľadu na zostatok na účte, alebo si môžete vyhľadať najbližší bankomat či mKiosk banky. Páčia sa mi aj grafické ikony, tzv. skratky pre vytvorenie platby, ktoré sú taktiež dostupné ešte pred prihlásením. Stačí na ne kliknúť, zadať PIN kód aplikácie a hneď môžete zadávať platbu. Výhodou je, že platba je možná aj na telefónne číslo príjemcu. Nemusíte si pamätať žiadne účty, aplikácia prehľadá váš telefónny zoznam, vyberiete si telefónne číslo a platbu odošlete. Príjemca dostane SMS správu s odkazom na zabezpečenú webstránku mBank, kde si zadá svoj účet v akejkoľvek banke a platba mu bude okamžite odoslaná. Veľmi jednoduché a rýchle!

Test aplikcie mBank SK 2.0 Test aplikcie mBank SK 2.0
Bez toho, aby ste sa prihlásili do aplikácie Na mape si môžete zobraziť najbližšie
vidíte zostatok na účte v eurách alebo v % bankomaty či mKiosk banky

Po prihlásení vidíte na hlavnej obrazovke váš disponibilný zostatok, na ktorý môžete kliknúť a ihneď získať bližšie informácie o stave účtu po plánovaných platbách, resp. vidíte, aká časť prostriedkov na účte je vašich. Rolovaním nižšie vás milo prekvapí už známa efektná grafika pre zadávanie platieb. Dokonca si môžete sami vybrať veľkosť ikon a ich rozmiestnenie, v mBank ich nazvali skratky. Nechýbajú ani posledné operácie, teda pohyby na účte. Rozhranie je najlepším, aké som mal možnosť vidieť. Nič navyše, len to najpodstatnejšie máte k dispozícii hneď a pri čo najmenšom počte kliknutí. Menu aplikácie a nastavenia sa ukrývajú v ľavej časti po rozkliknutí. Zaujímavé je, že si môžete sami nastaviť zobrazenie stavu účtu ešte pred prihlásením vo forme percent, alebo ako presnú sumu. Samozrejme cez aplikáciu môžete spravovať aj viacero účtov vrátane úverových. Nechýba ani správa kreditných kariet či zakladanie a rušenie termínovaných vkladov.

Test aplikcie mBank SK 2.0 Test aplikcie mBank SK 2.0
Prevod z účtu na vybrané telefónne Filtrovanie podľa kategórií si obľúbite,
číslo je mimoriadne jednoduchý stačí zadať len časť názvu kategórie…

Platby dokonca aplikácia automaticky radí do rôznych kategórií. Vy však môžete kategóriu kedykoľvek zmeniť, resp. jednoducho potvrdiť aplikácii zaradenie platby do navrhnutej kategórie. Filtrovanie platieb a celkovo inteligentné vyhľadávanie v platbách je vynikajúce. Ak chcete vedieť, koľko ste platili napríklad za knihy, jednoducho do vyhľadávania zadáte slovo knihy a hneď vidíte vaše výdavky v nastavenom časovom rozsahu. Škoda, že nie je možné vytvárať vlastné kategórie. Avšak je ich dostatok a vy tak môžete platby naozaj logicky roztriediť.

Test aplikcie mBank SK 2.0 Test aplikcie mBank SK 2.0
Menu aplikácie je prehľadné a najdôležitejšie Sami si môžete v menu vybrať, ktoré
položky sú najprístupnejšie skratky používate najčastejšie


Aplikácia je zadarmo dostupná pre smartfóny s operačným systémom Google AndroidApple iOS.

Aplikácia mBank SK 2.0 vás prekvapí jednoduchosťou, najpoužívanejšie funkcie sú maximálne prehľadné a dostupné bez zbytočných klikov. Páči sa mi aj moderná grafika, bohaté možnosti personalizácie aplikácie, ktorú si môžete nastaviť podľa seba, a taktiež možnosť zobrazenia disponibilného zostatku bez nutnosti prihlásenia sa. Chýbať vám môžu už len platby cez čiarový, resp. QR kód. Ale poteším vás: „V súčasnosti pracujeme na aktualizácii, ktorá okrem iného prinesie čítačku QR kódov – najčastejšie požadovanú funkcionalitu po vydaní novej aplikácie. Zároveň pribudnú aj ďalšie drobné vylepšenia, pričom sa snažíme zohľadniť pripomienky našich klientov v obchodoch s aplikáciami,“ prezradil našej redakcii Lukáš Kiac, produktový manažér mBank.

TIP REDAKCIE TECHBOX aplikácia mBANK SK 2.0

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: rôzna podľa zariadenia

Kompatibilita: OS Android, iOS

Cena: zadarmo

Foto: TECHBOX