Reklama

Tesla začína vyrábať lacný Model S 70D. Čím zaujme?

Juraj Procházka

Napriek rekordným predajom v prvom kvartáli 2015, kedy Tesla predala 10 030 elektromobilov (o 55% viac ako pred rokom), je jej autá možné získať stále len na poradovník. Záujem bude zrejme len stúpať a prispeje k nemu aj inovácia v podobe Tesly Model S 70D, ktorá nahradí najlacnejšiu verziu so 60 kWh batériou.

tesla-model_s

Nová verzia je vybavená 70kWh batériou a pohonom všetkých štyroch kolies, kým variant so 60 kWh batériou mal len zadný náhon. Cena začína na 75 000 USD, čo je o 5 000 USD viac oproti 60-tke. Šéf Tesla Motors Elon Musk hovorí, že Model S 70D predstavuje „mierny nárast ceny, ale obrovský nárast hodnoty.“

POZRITE SI: Tesla Motors pridá k Modelu S autopilota už čoskoro

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne najlacnejší Model S za 5,2 sekundy a maximálna rýchlosť je 225 km/h. Vďaka silnejšej batérii sa zvýšil dojazd na 385 km. Najsilnejšia verzia Model S P85D má dojazd až 442 km, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,3s a rýchlostné maximum je limitované na 250 km/h.

tesla-model-s2

Hoci je lacný Model S vlastne drahší ako jeho predchodca, 60-tka sa hlavne krátkemu dojazdu predávala len málo. Jej podiel tvoril podľa Reuters menej ako 10% predaja. Nový model má okrem predného motora v štandarde aj bezplatné nabíjanie v sieti rýchlonabíjačiek Supercharger, parkovacie senzory, vyhrievané sklápacie zrkadlá a osemročnú záruku na batériu aj motor. Okrem toho sú v základnej výbave asistenčné systémy, LED svetlá, mapy a navigácia a ďalšie perličky.

Model S 70D bude na trhu dostupný od mája v troch metalických farbách: modrý oceán, čierny obsidián a teplé striebro. Predávať sa bude zrejme ako teplé rožky.

Zdroj: THE VERGE, Tesla Motors

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.