Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla pridala CCS konektor pre americký Supercharger

Tesla pridala CCS konektor pre americký Supercharger
Zdroj | Tesla
Igor Neštrák
Tesla pridala CCS konektor pre americký Supercharger
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Pred blížiacim sa spustením siete Supercharger aj pre elektromobily iných značiek, Tesla vo svojej mobilnej aplikácii pridala adaptér CCS ako „Magic Dock“. Po minuloročnom otvorení siete Supercharger v Európe Tesla prisľúbila, že do konca roka 2022 k rovnakému kroku pristúpi aj v Severnej Amerike.

Termín spustenia síce nebol splnený, je to ale už len otázka dní, kedy sa tak stane. V Európe bola situácia jednoduchšia, keďže Tesla v európskych vozidlách využíva nabíjací štandard CCS. V Severnej Amerike využíva vlastný nabíjací adaptér, ktorý okrem Tesly zatiaľ plánuje využívať len Aptera.

Po nedávnych správach, kedy sa Tesla snažila ostatných výrobcov elektromobilov osloviť s vlastným nabíjacím adaptérom nebolo jasné, akým spôsobom budú nabíjacie stanice Supercharger sprístupnené tretím stranám.

Obsah pokračuje pod reklamou

V aktuálnej verzii mobilnej aplikácie Tesla sú prvé zmienky o zariadení s názvom Magic Dock, ktoré je v podstate adaptérom CCS. Takýmto spôsobom by Tesla mohla opäť navýšiť svoje zisky, ktoré sú astronomické. Marža na predaji elektrickej energie v štáte Texas dosahuje viac ako 50 %.

Aktualizácia v mobilnej aplikácii by mohla poukazovať na to, že Tesla sa pripravuje na nasadenie tohto riešenia na svojich staniciach Supercharger v Severnej Amerike. Niektorí majitelia vozidiel Tesla si všimli, že „kompatibilita CCS“ je uvedená na niektorých staniciach Supercharger, vrátane stanice Tesla’s Hawthorne Supercharger v Los Angeles.

Zdroj