Reklama

Tesco prináša na náš trh smartfón, tablet a dokonca aj fitnáramok

Marek Šimunek

Možno ste to nečakali a možno aj áno, ale Tesco začne už 5. novembra predávať u nás na Slovensku, v Českej republike, Poľsku a Maďarsku predávať vlastný tablet, smartfón a dokonca aj fitness náramok. Všetky tri produkty sa budú predávať pod značkou op3n dott. Nie nie je to preklep, skutočne sa to píše op3n dott a novinky sa budú okrem ceny snažiť zaujať aj svojimi funkciami a samozrejme aj dizajnom.

Tesco op3n dott

Nový tablet, ako aj smartfón vás budú stať rovnakú sumu, teda konkrétne 99,99 €. Samozrejmosťou bude dostupnosť v dvoch farbách, kde štandardnú čiernu doplní bielo-bronzová. Fitness náramky, ktorých cena bola stanovená na 59,99 € sa budú predávať dokonca v ôsmych farbách. Po hardvérovej stránke ponúkne tablet 7,85″ IPS displej s rozlíšením 1 024 x 768 pixlov. V dobe Full HD a QHD displejov sa to môže zdať ako málo, ale cena sa niekde musela prejaviť.

op3n dott tablet

op3n dott tablet

O pohon tabletu s operačným systémom Android 4.4 sa bude starať dvojjadrový procesor Intel Atom. Operačná pamäť bude mať kapacitu 1 GB a interné úložisko poskytne 8 GB priestoru, pričom nechýba ani podpora microSD kariet. Chýbať nebude ani 5 Mpx fotoaparát a webkamera s rozlíšením 2 Mpx. Tesco k tabletu ponúkne aj cloudové úložisko na tri mesiace zadarmo bez obmedzenia kapacity.

op3n dott smartfón

op3n dott smartfón

Smartfón ponúkne za rovnakú cenu 4,5″ displej s qHD (540 x 960 px) rozlíšením a štvorjadrový procesor s taktom 1,3 GHz. Hodnoty pamäte ostávajú rovnaké ako v prípade tabletu a to vrátane možnosti rozšírenia pamäte pomocou microSD kariet do veľkosti 32 GB. Rovnaká bude aj konfigurácia fotoaparátov.

op3n dott fitnáramok

op3n dott fitnáramok

Najväčší záujem asi vzbudí fitness náramok, ktorý Tesco označilo jednoducho fitnáramok. Ten okrem sledovania počtu krokov a vašich aktivít vrátane spánku umožňuje sledovanie príjmu jedla a tekutín, čím motivuje majiteľa k zdravšiemu životnému štýlu. Náramok vás navyše ráno bude vedieť zobudiť v tom správnom momente, aby ste sa cítili oddýchnutí. Samozrejme si môžete ukazovatele kontrolovať a nastavovať si ďalšie ciele.

Trojica zariadení sa do predaja dostane už zajtra, teda 5. novembra 2014.

Foto: Tesco

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.