Reklama

Tesco bude konkurovať Applu. Tablet Hudl predá aj za 60 libier

Drahomír Piok

Novinka, ktorá pribudne do regálov, získa označenie Hudl. Tablet dosahuje uhlopriečku sedem palcov a je mierený najmä na širšie masy ľudí. Tesco chce osloviť milióny zákazníkov vo Veľkej Británii, ktorí by si síce chceli zakúpiť tablet, no je pre nich príliš drahý. Cena nového tabletu bude 119 libier (141 eur), no ak bude mať zákazník dostatočný počet bodov vo vernostnom programe Clubcard, získa ho už za 60 libier (71 eur). „Cítime, že je správny čas pre Tesco, aby pomohlo k rozšíreniu taletov a prinášalo zábavu či vzrušenie ešte viac zákazníkom,“ uviedol Phil Clarke, vykonný riaditeľ Tesca, pri uvádzaní Huld do predaja.

Zariadenie od Tesca bude vybavené operačným systémom Android vo verzii 4.2, ktorý bude len mierne pozmenený oproti originálu. Zákazník bude mať predinštalované služby ako Clubcard či Blinkbox, cez ktorý je možné prezerať filmy alebo televízne šou. Spoločnosť patrí pod reťazec Tesco. Aj keď dizajn nebude silnou stránkou, hardvérové špecifikácie vzhľadom na cenu vyzerajú výborne. Obrazovka dosahuje rozlíšenie 1 400 x 900 bodov, čo je napríklad lepší údaj ako v prípade iPade mini.

Tesco Hudl

Vnútornú pamäť je možné rozšíriť microSD kartami a tvorí 16 GB. Celý systém poháňa štvorjadrový procesor. Vzadu je navyše osadená 3 Mpx kamera, vpredu zas dosahuje rozlíšenie 2 Mpx. Hudl oproti konkurentom však zaostáva pri možnostiach internetového pripojenia. Bude dostupný len vo Wi-Fi prevedení. Na výber ale je zo štyroch farieb – čierna, červená, fialová a modrá.

Tesco hudl

Foto: Tesco

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.