Reklama

Terminal Mode: nové rozhranie pre automobily

Marek Šimunek

Aj napriek tomu, že Medzinárodný Ženevský autosalón je automobilovým sviatkom, gigant na poli mobilných telefónov Nokia, na ňom predstavila svoju víziu budúceho štandardu pre prepojenia smartfónov a automobilov nazvanú Terminal Mode.

 Nokia Terminal Mode

Terminal Mode predstavuje nový prístup k zdieľaniu informácií medzi vašim automobilom a smartfónom. Vďaka použitiu tohto rozhrania by tak mohol v budúcnosti palubný počítač automobilu jednoducho pristupovať k informáciám vo vašom smartfóne a naopak, telefón by mal presnejšie údaje napríklad o spotrebe. Tieto by sa dali využiť pre prepracovanejšie aplikácie navigácie, ktoré by mohli ponúkať rôzne trasy s presnejšími údajmi o ekonomickosti alebo časovej náročnosti danej trasy. Samozrejmosťou v tomto prípade by bolo zdieľanie multimediálneho obsahu medzi telefónom a vozidlom. Nokia vidí v Terminal Mode budúci trend inovácií v automobilovom priemysle a v budúcnosti by rada uviedla Ovi aplikácie pre lepšiu navigáciu alebo prehrávanie hudby audio sústavou v aute.

 Nokia Terminal Mode

Priamo na autosalóne v Ženeve 2010 spoločnosť Nokia a NAVTEQ, v spolupráci s rôznymi partnermi z automobilového priemyslu, prezentovali odbornej verejnosti výhody a využitie tohto systému. Nokia v tejto súvislosti kooperuje aj s CE4A (spotrebná elektronika pre automobilový priemysel). Nová technológia Terminal Mode nie je určená len pre smartfóny Nokia, ale mala by sa, podľa vyjadrení Nokie, stať v budúcnosti štandardom, ktorý budú používať aj ostatný výrobcovia.

Nokia Terminal Mode

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.