Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Teraz máte poslednú šancu kúpiť MacBook Pro až o 400 € lacnejšie

Teraz máte poslednú šancu kúpiť MacBook Pro až o 400 € lacnejšie
Stanislav Vinc
Teraz máte poslednú šancu kúpiť MacBook Pro až o 400 € lacnejšie

Ak sledujete dianie okolo spoločnosti Apple, určite vám neuniklo, že už zajtra prichádza na trh nová generácia počítačov MacBook Pro v 14 a 16-palcovej verzii. Ak premýšľate, ako ušetriť na novom Macu, odporúčame vám poponáhľať sa a čím skôr kúpiť ich predchodcov.

V predaji totiž ešte stále nájdete MacBook Pro vydaný v roku 2021, ktorý je osadený procesormi M1 Pro a M1 Max, ktoré ešte stále patria medzi špičku na trhu. Keďže Apple oficiálne ukončil ich predaj, slovenské obchody sa zbavujú svojich skladovích zásob a to dosť agresívnymi zľavami.

V redakcii sme odpozorovali, že výrazné zľavy na tieto modely nasadili všetci distribútori Apple zariadení, no väčšina z nich už koncom minulého týždňa svoje skladové zásoby vypredala. Nám sa však ešte podarilo nájsť niekoľko kusov, ktoré ešte kúpite so zľavou 350 – 400 €, resp. za cenu od 1 899 € s DPH.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Apple

Za túto cenu aktuálne môžete zohnať 14,2″ MacBook Pro osadený čipsetom Apple M1 Pro, ktorého súčasťou je 8-jadrový procesor a 14-palcový grafický čip. V zostave za túto cenu sa k tomu pridáva 16 GB RAM a 512 GB SSD úložiskom. V zľave však nájdete aj vyššie konfigurácie, vrátane 16″ modelu, ktorý si môžete zakúpiť s čipsetom M1 Max.

Ak premýšľate, či sa oplatí ísť do dva roky starého hardvéru, odporúčam vám prečítať si dlhší text na túto tému od kolegu. V skratke však môžeme povedať, že príplatkom za tohtoročný model by ste podľa Apple mali dostať do rúk zhruba o 20-25 % rýchlejší hardvér. Rozdiel to určite je, no M1 Pro a M1 Max rozhodne ešte nepatria do starého železa, naopak stále patria medzi to najlepšie, čo Apple ponúka.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.