Reklama

Tento hi-tech bicykel jednoducho budete chcieť!

Dominik Fúsek

O bicykloch na našich stránkach zvyčajne veľa nepíšeme, keď tak skôr o elektrických. Bicykel natlačený modernými technológiami a šikovnými nápadmi však nemusí zaujať iba elektrickým pohonom.

Denny

Prototyp zvaný Denny má elektromotor tiež, ale odnímateľný, takže keď si budete chcieť ísť zlepšiť kondičku a šliapať čisto z vlastných síl, môžete túto prebytočnú záťaž nechať doma. Návrhári sa tiež pochválili nadštandardným množstvom silných svetlometov, nechýba brzdové svetlo ani smerovky. Spolu s konštrukciou bicykla vyzerajú až futuristicky.

Denny

Takisto tvorcovia navrhli integrovaný zabezpečovací systém, totiž odnímateľné riadidlá. Na Slovensku by to asi nestačilo, pre zlodejov by bol cenný aj neúplný bicykel, ale je to dobrý nápad 😉 Modelov je vlastne až päť – ide o súťaž konceptov z rôznych častí Ameriky. Ďalšie kúsky majú napríklad titánový rám vytlačený 3D tlačiarňou alebo USB nabíjaciu stanicu pre smartfón. Všetky si môžete do detailov pozrieť tu, prípadne môžete hlasovať za vášho favorita. Víťazný návrh nastúpi do výroby v budúcom roku.

Denny

Zdroj a foto: Oregon manifest, The Verge

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.