Reklama

Tento herný monitor je zrejme lepší ako vaša telka

Zdroj | Gigabyte
Tomáš Šmidák
Zdroj | Gigabyte
Zdroj | Gigabyte

Gigabyte S55U, je najnovší prírastok do rodiny herných monitorov Gigabyte. Okrem veľkej 55″ obrazovky sa môžete tešiť na 4K rozlíšenie či 120 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Spoločnosť Gigabyte prináša na trh produkty, zamerané primárne na hráčov. Či už ide o ich notebooky AEROS a AERO, grafické karty, počítače, herné príslušenstvo či práve aj monitory.

Gigabyte S55U, možno skôr považovať za herný televízor ako monitor. LCD panel má rozlíšenie 4K a veľkosť 55″, čo ho radí medzi tie najväčšie na trhu. Podporuje farebné rozhranie DCI-P3, sRGB a technológiu Quantum Dots, vďaka ktorej by mal monitor zobrazovať živé a hodnodnoverné farby.

Zdroj | Gigabyte

Technológia „AIM STABILIZER SYNC“ eliminuje oneskorenie obrazu, „BLACK EQUALIZER“ vie zvýšiť viditeľnosť v tmavých scénach a „NOISE REDUCTION“ znižuje šum a zvyšuje kvalitu obrazu. Na displeji sa tiež nachádza 132 individuálnych stmavovacích zón, ktoré sa vedia prispôsobiť premietanému obsahu a ponúknuť tak čo najlepší dynamický rozsah.

Pozrite si

Veľký výrobca hardvéru Gigabyte sa stal obeťou ransomvéru

Hlavným lákadlom sú však herné funkcie, ktoré z tohto monitora robia ideálneho spoločníka na dlhé hodiny hrania. Prvou je vyššia obnovovacia frekvencia. Tá sa zastavila na hodnote 120 Hz. Spolu s nízkou odozvou 2 ms, tak získavate veľkú výhodu v hrách, kde je potrebné vidieť a reagovať na situáciu ako prvý.

Zdroj | Gigabyte

Reč je hlavne o multiplayerových hrách ako COD, Battlefield, Counter-Strike a pod. K dispozícii je tiež funkcia AMD FreeSync Premium. Vďaka nej si viete užívať plynulý obraz bez trhania a zásekov, nakoľko synchronizuje framerate monitora s tým, ktorý má grafická karta.

Pozrite si

Call of Duty: Vanguard – séria opäť v druhej svetovej, poteší skôr multiplayer

Novinka má v sebe zabudované aj 2x 10 W stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos, ktoré by mali pekne dotvoriť celý audio-vizuálny zážitok z používania. Na tele tiež nájdeme niekoľko esenciálnych portov, medzi nimi aj HDMI 2.1, HDMI 2.0, USB 3.2, USB 2.0, vstup na LAN kábel a audio jack. Podobne ako monitory od Samsungu, beží na operačnom systéme Tizen OS.

Zdroj | Gigabyte

Podporuje tiež hlasové ovládanie cez Google Assistanta, nakoľko má priamo v sebe zabudovaný Google Chromecast. Externé periférie je možné pripájať cez Wi-Fi alebo Bluetooth.

Cena a dostupnosť zatiaľ nie je známa.

 

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.