Reklama

Tenký high-end Huawei Honor s 1 900 mAh batériou za super cenu

Dominik Fúsek

Anglické slovo „honor“ sa dá preložiť ako česť alebo úcta. Možno skutočne práve tento model čínskemu výrobcovi prinesie uznanie a urobí z neho rovnocenného konkurenta pre zabehnuté značky. Špecifikácie sú totiž excelentné a ako už býva zvykom, Huawei určite nastaví agresívnu cenu.

 

Huawei Honor

Plastové telo novinky má žiaľ lesklý povrch, a tak sa odtlačkom prstov nevyhnete. Ale to už je pri dnešných smartfónoch akousi nepríjemnou samozrejmosťou. Túto chybičku Huaweiu však určite prepáčite, ak sa pozriete na jeho špecifikácie. Displej má uhlopriečku 4 palce, čo väčšina používateľov považuje za rozumný strop, a teda najlepší rozmer. Ide o kapacitný panel so širokouhlým rozlíšením 854 x 480 bodov. Operačný systém Android je predinštalovaný v čerstvej verzii 2.3.5. Plynulý chod aj tých najnáročnejších hier zabezpečí jednojadrový 1,4 GHz procesor, pravdepodobne Qualcomm S2 s grafikou Adreno 205. Ten si samozrejme náležitú „šťavu“ vypýta, Honor je však na to pripravený. Napriek priemerným rozmerom a pomerne nízkej hrúbke (10,9 mm v najtenšom mieste) výrobca doň vtesnal až 1 900 mAh batériu. Takúto vysokú kapacitu ostatní výrobcovia nepoužívajú ani v 4,5-palcových obroch. Honor teda sľubuje slušnú výdrž atakujúcu 2 dni v záťaži.

Huawei Honor

Pamäte majú štandardné veľkosti (512 MB RAM/4 GB Flash + microSDHC), z dátovej oblasti je prítomný aj HSPA modul s prenosovou rýchlosťou do 14,4 Mbps. Lákavo znie aj 8 Mpx zadný fotoaparát s režimom HDR (webkamera má rozlíšenie 2 Mpx). Vysoké rozlíšenie samozrejme automaticky neznamená kvalitnejšie fotografie, ale keďže sa výrobca rozhodol na tomto mieste nešetriť, snáď pôjde o kvalitnejší snímač. Z ostatných parametrov vystupuje nad priemer dvojica mikrofónov filtrujúcich šum počas hovorov a 160 GB úložisko CloudDrive. Novinka sa do predaja dostane v poslednom štvrťroku za neznámu cenu, náš odhad znie 300 €.

Huawei Honor

Zdroj a foto: engadget.com, talkandroid.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.