Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tenký all in one PC a brutálna herná mašina od HP

Tenký all in one PC a brutálna herná mašina od HP
Dominik Fúsek
Tenký all in one PC a brutálna herná mašina od HP

Top výrobca informačných technológií HP (hoci, ktovie dokedy) rozširuje svoje bohaté portfólio neprenosných počítačov o dve nadmieru zaujímavé novinky. Jedna poteší priaznivcov dotyku, druhá zasa najnáročnejších hráčov.

HP TouchSmart 520

Počítače konštrukcie všetko v jednom sú predovšetkým dizajnová záležitosť a HP to vie. Jej najnovší model určený pre slovenský trh, TouchSmart 520, si do parády výrobca zobral hneď v dvoch oblastiach. Prvou je povinná disciplína – chudnutie. S „hlúpymi“ monitormi sa samozrejme novinka nemôže porovnávať, výrobca sa však usiluje svoje all in one počítače neustále stenčovať a darí sa mu. Druhou zaujímavosťou je spracovanie stojana. Jeho konštrukcia jednak zaistí plnú stabilitu, predná časť navyše dobre poslúži ako podložka pod klávesnicu. Áno, počítač je vhodné umiestniť na dosah ruky, jeho povrch s 23“ uhlopriečkou je totiž citlivý na dotyk. Pre lepšie využitie tejto vymoženosti je však rozumné počkať pár mesiacov na Windows 8. Konkrétne hardvérové konfigurácie výrobca nespomenul, pochválil sa iba implementáciou kvalitnejších reproduktorov Beats Audio, známych napríklad aj z nových HTC smartfónov. Novinka mala s cenou od 720 € nahor doraziť na trh už v septembri, zatiaľ sa jej to ale nepodarilo.

HP Pavilion HPE Phoenix

Druhá novinka je určená skôr herným fanatikom. Ide totiž o špičkový herný počítač. HP Pavilion HPE Phoenix je naprataný skutočne len tým najlepším. Špičkové štvorjadrové procesory Intel Core i5-2500, resp. i7-2600 sú doplnené 8/16 GB RAM, 2 TB diskom a brutálnou grafikou Nvidia GeForce GT 545, pre herných labužníkov je dokonca pripravená aj GTX 580-tka. Novinka je správnou voľbou skôr pre fanúškov značky HP, šikovnejší hráči si totiž počítač poskladajú sami s podstatne nižšími nákladmi. V každom prípade ale HP nemôžeme odoprieť prvenstvo za najvýkonnejší značkový hráčsky stroj. Čo sa týka dostupnosti, zdieľa situáciu predchádzajúcej novinky, iba jeho štartovná cena je o 100 € vyššia.

HP TouchSmart 520

Zdroj a foto: HP