Tenisky od výrobcu elektroniky? Xiaomi vie aj to!

Xiaomi po rôznych produktoch predstavila aj inteligentné tenisky. Spojila sa pritom so výrobcom športových topánok Li-Ning. Čo to nakoniec prinieslo?

Xiaomi Li Ning Smart Shoes

Xiaomi ponúka širokú škálu rôznych produktov od menších smartfónov až po širokouhlé televízory. Nedávno táto spoločnosť predstavila aj tzv. inteligentné tenisky. Jedná sa o ich prvý produkt v rámci múdrej obuvi (angl. smart shoes). Spoločnosť Xiaomi pri výrobe tohto druhu obuvi spolupracuje s výrobcom najmä športových topánok Li-Ning. Tento výrobca sa vraj označuje v Číne nielen za kvalitného výrobcu obuvi, ale aj známeho podporovateľa mnohých atlétov i športových tímov.

Xiaomi Li Ning Smart Shoes

POZRITE SI: Xiaomi Mi Water Purifier – dokonalý filter vody?

V rámci produktu Xiaomi Li-Ning Smart Shoes sú ponúkané dva varianty, samozrejme, cenovo odlišné. Oba však disponujú Bluetooth modulom, ktorý je možné pripojiť k vášmu smartfónu. Od tohto modelu topánok môžete očakávať typické funkcie ako napr. merač krokov, kalorickej spotreby atď. Taktiež je v tejto športovej obuvi zabudovaný senzor pohybu s vojenským certifikátom.

Xiaomi Li Ning Smart Shoes

Portál Gizmochina uvádza, že tieto športové topánky sú nielen odolné voči vode a potu, ale aj voči väčšiemu tlaku. Taktiež hovorí aj o životnosti zabudovaných senzorov, ktorá by mala byť viac ako jeden rok. Toto obdobie je podľa spomínaného portálu porovnateľné so samotnou životnosťou obuvi pri aktívnom používaní.

Xiaomi Li Ning Smart Shoes

POZRITE SI: Xiaomi Mi TV 2S má Ultra HD panel od Samsungu za cenu necelých 450 €!

Xiaomi Li-Ning Smart Shoes sú oficiálne v predaji od dnešného dňa – 20. júla 2015 v Číne. Cena lacnejšieho modelu tejto športovej obuvi je v prepočte na našu menu stanovená na cca. 29 €. Drahší variant stojí približné 59 €.

Xiaomi Li Ning Smart Shoes

Zdroj a foto: Gizmochina

Komentáre k článku