Tencent bude skenovať tváre hráčov, chce zabrániť ponocovaniu maloletých

ZDROJ | SCREEN POST

Čínska spoločnosť Tencent sa rozhodla bojovať proti nadmerným a nezdravým hráčskym návykom pomerne originálnym spôsobom. Do svojich hier zabuduje technológiu rozpoznávania tváre, ktorá obmedzí prístup maloletým hráčom k podporovaným titulom v nočných hodinách.

Letné prázdniny v našich končinách oficiálne odštartovali a je celkom možné, že najmä v týchto pandemických časoch ich mnoho mladých ľudí strávi prevažne vo virtuálnych svetoch. To však neplatí pre maloletých v Číne, ktorých hraciu dobu priamo obmedzuje štát a najnovšie aj domáci herný gigant Tencent.

Čína prijala ešte v roku 2019 zákon, ktorý zakazuje maloletým hrať videohry v čase medzi 22. a 8. hodinou ráno, pričom aj mimo tohto času môžu pri hrách stráviť maximálne 90 minút denne.

ZDROJ | Onur Binay

Zákon okrem toho stanovuje aj maximálnu čiastku, ktorú môžu mesačne minúť na virtuálne predmety do hier. V závislosti od veku sa táto hranica pohybuje v prepočte zhruba od 24 do 48 eur mesačne. Kvôli týmto kontrolám sa každý bez ohľadu na vek musí do hier registrovať so svojimi skutočnými osobnými údajmi, ku ktorým sa najnovšie pridá aj fotografia tváre.

Pozrite siHackeri žiadajú výkupné 60 mil. eur, napadli stovky firiem, predajní a škôl

Takzvaná „polnočná hliadka“ využije kombináciu rozpoznávania tváre s databázou fotografií registrovaných hráčov na kontrolu maloletých, pre ktorých platia vyššie spomínané denné limity. Kto si v hre nezaregistruje svoju tvár, bude automaticky považovaný za maloletého a prepnutý do režimu offline.

Do kontrolného programu bude zapojených zhruba 60 titulov vrátane PUBG Mobile, Honor of Kings či Game For Peace. Populárny titul League of Legends podľa aktuálne dostupných informácií do programu zatiaľ zahrnutý nebude.

Pozrite siNintendo odhalilo OLED verziu populárnej konzoly Switch

S touto novinkou nie sú spokojní najmä hráči, ktorým do dovŕšenia 18 rokov zostáva už iba zopár mesiacov. Tencent však pre takéto prípady nebude mať žiadne zľutovanie, už aj tento systém implementuje do svojich hier nad rámec požiadaviek miestnych zákonov. V krátkej tlačovej správe nespokojným hráčom odkazuje na záver iba; „Deti, odložte telefón a choďte spať“.

ZdrojTencent,Gizmodo

Komentáre k článku