Zahrajte sa s rodinou spoločenské hry na tablete či hernej konzole

ZDROJ | washingtonpost.com

Čas strávený s rodinou je jednou z mála výhod koronarírusu. Aby ste si spoločné chvíle užili čo najviac, vyskúšajte spoločenské hry.

Kiež by som mal/a viac času, aby som sa mohol/mohla venovať… Koľkokrát ste si počas pracovného nasadenia toto povedali? Počas shutdownu, ktorý aktuálne na Slovensku prežívame, máte jedinečnú možnosť si užiť vašich blízkych dosýta.

Môžete polu robiť niečo užitočné, napríklad upratovať, alebo sa relaxačne zabávajte. Spoločenské hry sú ideálnym riešením. Že doma žiadne nemáte? Nevadí, stačí vám tablet alebo herná konzola.

V našej sekcii Shutdown nájdete množstvo tipov ako tráviť čas počas (dobrovoľnej) karantény. Od tých na relax, na prácu z domu, až po vzdelávanie alebo kultúrne vyžitie sa.

Board Kings

V Google Play je jednou z najlepšie hodnotených zbierok stolných hier, avšak nezaostáva ani v App Sotre. V balíku je 20 hier štýlu Investor alebo Dostihy a sázky. Autori pripomínajú, že takýto štýl hrania stolových hier si užijú aj tí s labilnejšími nervami, nehrozí, že by rozhranú dosku zmiatli zo stola. Board Kings je samozrejme pre viacero hráčov a využíva on-linep riestor do maximálnej možnej miery, napríklad bonusmi, špeciálnymi odznakmi, či prekvapeniami v podobe nových hracích plánov.

Classic Board Games Online

ZDROJ | Hagstrom Dev

Opäť vysoko hodnotená zbierka stolových hier na Google Play. V aplikácii nájdete 5 klasických hier a to dámu, 4 v rade, šachy, piškôrky a reversi. Hrať môžete on-line proti hráčom na celom svte, rovnakko ako on-line proti kamarátom, zahrať si môžete aj proti aplikácii samotnej, o v dnešných dňoch oceníte najmä možnosť hrať duel na jednom displeji.

Hádaj, kto som

Pomerne známa hra je síce určená skôr pre nižšie ročníky, no počas karantény sa ňou zabavia aj starší, ktorí používajú Android zariadenia. Protihráč si vyberie z ponuky postavičiek a vy sa snažíte uhádnuť, ktorú si vybral. Hrať môžete ako proti aplikácii, tak dva proti sebe. Hra nie je v slovenčine ani v češtine, teda si precvičíte aj cudzí jazyk.

Ludo Club – Fun Dice Games

ZDROJ | Moonfrog

Tradičné človeče nehnevaj sa zrejme netreba predstavovať nikomu. Aplikácia je v ponuke na Android zariadenia, tiež na Apple zariadenia, a ponúka možnosť meniť hracie dosky, v prípade on-line hrania spotrebuje minimum dát a, samozrejme, hrať môžete viacerí ako na jednom zariadení, tak na viacerých on-line. Hrať môžete aj s cudzími ľuďmi.

Faraón

ZDROJ | Fabit Games

Kartová hra Faraón je doslova legendou. Aplikácia je z dielne slovenského tvorcu, a nájdete ju ako v Google Play, tak v App Store. Poteší, že je plne v slovenčine. Každý hráč Faraóna má svoje peňažné konto, na ktoré mu sú pripočítané peniaze za výhry alebo odpočítané v prípade prehry. Samozrejme, ide o virtuálne peniaze, pre atraktívnejšiu hru.

UNO!

UNO je jednou z najpopulárnejších kartových hier na svete. Aplikácia ponúka klasickú hru, ale aj tú s rozšírenými pravidlami a možnosťami vďaka on-line priestoru. Hrať môžete proti aplikácií, on-line proti iným hráčom, ale aj dvaja na jednom zariadení, či si dať tímovú hru 2 na 2. Nechýbajú turnaje a ďalšie vychytávky. Hrať môžete na Android zariadeniach, Apple zariadeniach, alebo aj na Xbox Live.

Hasbo Family Fun Pack

Majiteľov PlayStaion 4 a Xbox istotne poteší balíček štyroch spoločenských hier, z ktorých je istotne najlákavejšou Monopoly Plus, ktorú zrejme netreba nikomu predstavovať. V balíčku ďalej nájdete Risk, plošinovú bojovku, vedomostnú Trival Pursuit a Boggle, ktorá je zameraná na hláskovanie. Hry sú v angličtine, teda sa aj niečo naučíte.

The JackBox Party Pack 2

Fanúšikom spoločenských párty hier The JackBox Party Pack zrejme netreba predstavova. Táto zbierka hier je už druhým pokračovaním. Hry môže hrať až 8 hráčov súčasne, ak vám chýbajú na hru ovládače môžete použiť smartfón, či tablet. Balík spoločenských párty hier môžete hrať na PlayStation, ale aj na Xbox.

Keep Talking and Nobody Explodes

Hra je určená najmä pre tých s perfektnou angličtinou. Jeden hráč je uväznený v miestnosti s časovanou bombou, druhý ju musí zneškodniť. Zbytok hráčov sú experti na výbušniny, ktorí radia ako uväzneného hráča zachrániť. Napínavé a edukačné zároveň. Opäť si zahráte ako na PlayStation, tak Xbox konzole.

 

Komentáre k článku