Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2022

ZDROJ | Variety

Okrem seriálov tento mesiac pokračujeme aj s výberom top 6 filmov, ktoré nás zaujali a ktoré si môžete pozrieť na streamovacích službách.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

ZDROJ | Alin Surdu

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2022

Four to Dinner

Netflix – 5. január 2022 

IMDb – 6,4/10

ČSFD – 69 %

Talianska romantická komédia vyrozpráva príbehy štyroch kamarátov, ktorí riešia ľúbostné vzťahy a búrajú zaužívané predstavy o spriaznených dušiach.

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

HBO GO – 1. január 2022 

IMDb – 8,1/10

ČSFD – 81 %

Podobne ako tohtoročný špeciál Priateľov, aj Harry Potter ponúkne silnú dávku nostalgie na kultovú filmovú sériu, ktorá vznikla na základe výbornej knižnej predlohy.

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes a ďalší členovia hereckého obsadenia ôsmich legendárnych filmov sa tak opäť stretli spoločne na obrazovkách a zaspomínali si na tie najsilnejšie momenty od castingu až po jednotlivé scény.

Hotel Transylvania: Transformania

Amazon Prime Video – 14. január 2022 

IMDb 

ČSFD 

Filmové pokračovanie populárnej animovanej série o rodine upírov. V najnovšom pokračovaní sú hlavné postavy transformované do ľudských tiel a prídu o schopnosti. Začína sa závod s časom naprieč zemeguľou, aby našli včas liek.

Munich: The Edge of War

Netflix – 21. január 2022 

IMDb – 6,8/10

ČSFD 

Na jeseň v roku 1938 sa britský úradník a nemecký diplomat náhodou stretnú v Mníchove a začnú tajne plánovať, ako odvrátiť vypuknutie vojny. Očakávaný film podľa knižnej predlohy R. Harrisa prinesie špionážny triler, kde sa v hlavnej úlohe objavia George MacKay, Jessica Brown Findlay či Jeremy Irons.

The Tender Bar

Amazon Prime Video – 7. január 2022 

IMDb – 6,8/10

ČSFD – 71 %

Film režiséra Georga Clooneyho natočený podľa memoárov J. R. Moehringera, slávneho spisovateľa. Film sleduje jeho cestu životom. Na stoličke v bare svojho strýka, ktorého si zahral Ben Affleck, poznáva taje dospievania vďaka miestnym návštevníkom.

The Tragedy of Macbeth

Apple TV+ – 14. január 2022 

IMDb – 7,7/10

ČSFD 

Nové filmové spracovanie legendárnej divadelnej hry Williama Shakespeara, v ktorom si užijete herecký koncert Denzela Washingtona, ktorý stvárnil Lorda Macbetha a Frances McDormand, ktorá si zahrala jeho ženu. Škótsky lord Macbeth je presvedčený tromi čarodejnicami, že jeho osudom je stať sa kráľom Škótska.

Komentáre k článku