Top 10 filmov tohto roka, ktoré si môžete pozrieť na streamovacích službách

ZDROJ | Pixabayfilmy na nete

Podobne ako svet seriálov, aj svet filmov bol tento rok rozšírený o viacero klenotov. Vybrali sme pre vás top 10, ktoré nás zaujali na streamovacích službách.

Výber sme zostavovali z našich pravidelných mesačných článkov top 6 filmov, ktorý vychádza vždy k pätnástemu dňu v mesiaci. Filmy si môžete pozrieť na streamovacích službách Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video a Apple TV+.

ZDROJ | Netflix

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2021

Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

Netflix

Prírodopisné dokumentárne filmy od Netflixu sú väčšinou zárukou kvality, obzvlášť, keď ich nahovorí fenomenálny David Attenborough. V tomto dokumente sa David Attenborough spolu s vedcom Johanom Rockströmom snažia skúmať rozvrat biodiverzity na planéte Zem. Zároveň sa snažia nájsť riešenia, ako odvrátiť krízu. Vizuálne pôsobivý a výborne nahovorený dokument.

CODA

Apple TV+

Napriek tomu, že na Apple TV+ je obsahu pomenej než na ostatných streamovacích službách, keď sa niečo objaví, väčšinou to stojí za to. Príkladom je aj film CODA. Ten sleduje Ruby, ktorá je potomkom nepočujúcich rodičov a ako jediná z rodiny počuje. Zároveň má výnimočný spevácky talent. Keď rodinný biznis zažíva problémy, musí sa rozhodnúť či pôjde za svojim snom alebo pomôže rodine.

Don’t Look Up

Netflix

Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Meryl Streep, Timothée Chalamet, Jonah Hill či Ariana Grande. To sú filmové hviezdy, ktoré sa objavili novom filme na Netflixe. Sci-fi komédia o dvoch astronautoch, ktorí vyrážajú na mediálne turné, aby varovali ľudstvo pred blížiacou sa kométou, ktorá môže všetko zničiť.

I Care a Lot

Netflix

Zákonná zástupkyňa, ktorá zneužíva svoje postavenie na odčerpávanie úspor dôchodcov sa stretáva so súperkou, ktorú podviesť nebude také ľahké, ako sa na prvý pohľad zdá. Kriminálny triler s prvkami čiernej komédie je príjemnou oddychovkou, ktorá pobaví. Hlavnú úlohu nemohol dostať asi nikto lepší ako Rosamund Pike, ktorá ukázala svoj talent hrať vypočítavú ženu už vo filme Gone Girl.

Palmer

Apple TV+

Justin Timberlake si zahral hlavnú úlohu vo filme, v ktorom stvárňuje postavu Eddieho Palmera, ktorý sa po 12 rokov vo väzení vracia domov a vytvára si puto so Samom, chlapcom, ktorý nezapadá do miestnej malomestskej spoločnosti a navyše pochádza z problémovej rodiny. Problémom je Eddieho minulosť, ktorá začne jeho nový život ohrozovať. Palmer tento rok milo prekvapil a ponúka silný príbeh, ktorý otvára aktuálnu tému tolerancie.

Pieces of a Woman

Netflix

Príbeh tejto drámy pojednáva o žene, ktorá po pôrode doma prichádza o svoje dieťa a spracováva ťažký psychický stav, s ktorým sa musí vyrovnať. Hlavnú úlohu stvárnila fenomenálna Vanessa Kirby, ktorú môžeme poznať z prvých dvoch sérií Koruny. Sekunduje jej Shia LaBeouf. Za zmienku tiež stojí talentovaný režisér, ktorým je Kornél Mundruczó, pôvodom z Maďarska.

The Dig

Netflix

Sutton Hoo v anglickom Suffolku patrí medzi najznámejšie pohrebné miesta na svete. Film opisuje udalosti objavenia tohto významného archeologického miesta. Životopisný príbeh stojí za zmienku aj vďaka hereckému obsadeniu. V hlavnej úlohe sa objavila Carey Mulligan (Thre Great Gatsby) ako Edith Pretty, ktorá si najme miestneho archeológa Basila Browna, ktorého stvárnil Ralph Fiennes (Predčítač), aby preskúmal mohyly, ktoré sa nachádzajú na jej pozemku.

The Unforgivable

Netflix

Príbeh ženy, ktorá si odsedela roky vo väzení za ťažký zločin. Po prepustení chce napraviť svoje chyby napriek tomu, že ju spoločnosť nechce prijať. Navyše sa snaží nájsť sestru, ktorú musela kvôli väzeniu opustiť. Vynikajúca dráma so Sandrou Bullock v hlavnej úlohe. Po jej boku sa ukážu aj ďalší výborní herci ako Jon Bernthal, Vincent D’Onofrio a Viola Davis.

The Witcher: Nightmare of the Wolf

Netflix

Výborný animovaný film zo sveta fantasy Zaklínač, ktorý rozpovie príbeh o postave Vesemira, ktorý sa neskôr stane aj Geraltov mentor. Napriek animovanému spracovaniu sa môžete tešiť na poctivý príbeh zo sveta Zaklínača, kde nebude núdza o brutalitu. Režisérom je Beau DeMayo, ktorý má na konte aj réžiu jednej epizódy seriálu Witcher. Film je zároveň ideálnym úvodom do sveta seriálu, hier a samozrejme perfektných knižných predlôh.

Zack Snyder’s Justice League

HBO GO

Akčný epos, ktorý má dĺžku neuveriteľných 240 minút. Ben Affleck ako Batman, Henry Cavill ako Superman, Gal Gadot ako Wonder Woman, Jason Momoa ako Aquaman, Ray Fisher ako Cyborg a Ezra Miller ako Flash. Milovníci superhridnských filmov si pri tomto filme prídu na svoje. O réžiu sa postaral, ako už názov napovedá, Zack Snyder, ktorý má na konte viacero komixových filmov vrátane 300 či Sucker Punch.

Komentáre k článku